Tack för er trevliga respons watchaholics, önskar att jag haft mer tid för närbilder.
Medans awesome sinn girl kollade upp ifall de hade en 556:a tog jag lite stressade bilder. Tyvärr fanns det ingen färdigbyggd utan hon hänvisade till Erikssons eller hemsidan
Men tjusningen skulle vara en pickup plats så struntade i beställning på hemmaplan. Istället suktar jag efter en 356 med saffirglas och 5 delade länken.
Gillade att urmakarna såg rätt nöjda ut med sitt jobb, relativt unga och ingen vit rock. En skön stämning med leende snubbar

awesome sinn girl berättade att hon besöker Erikssons till&från.
Besöket hos Sinn gav mig helt klart mersmak på deras klockor, de har ju funnits på näthinnan då&då. Rekommenderar ett besök hos dem om ni ändå har vägarna förbi. Härlig totalupplevelse helt enkelt.
Frankfurt som stad hurrar jag väl inte åt så värst, lite som Gbg eller Malmö. Man gör staden på en halv dag.
Fortsatt trevlig helg!