Kolla på denna bild.. Förstora upp bilden. Då ser man en skitproduktion, i ordets rätta bemärkelse.
En man massa damm inuti kockan på kugghjul och andra delar.. Då ställer man sig frågorna.
1. Vad är det för företag som skickar ett skitigt verk till fotografering? (Urmakare, pr-folk, chefer.. Mfl.)
2. Tittar inte fotografen på bilderna? Han borde varsko uppdragsgivaren. Kvittar att de har bråttom och mässan startar snart. Den bilden skadar mer företaget mer än det gör nytta!
3. Varför stoppar inte cheferna/pr-folk mfl bilder med en safirinkapslad dammpåse? När fotogfen levererar bilderna till företaget.
4. Det lyfter frågan om företagets kompetens men specifikt dess värderingar? En hel del brister när man måste se så mycket skit. Det är liksom lite uppenbart att man kan se skiten när boetten är genomskinlig..
Ahh bara ett litet misstag av ett företag som säljer lyxprodukter, det är inget att bry sig om.. Eller vad säger ni?