• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Garmintråden ∆

Fru Derix söker en beater-Garmin att ha på arbetet, för att varva med sin Fenix 7S Pro utanför arbetstid. Vad rekommenderar ni? Instinct 2?
 
245 med Cirqan som pulsmätare. Överarmsbandet beräknas komma nästa vecka 🏃‍♂️‍

IMG_4602.webp

IMG_4603.webp
 
Så Pro har hela klockan i titan. Kul nyheter men inget superinnovativt. Men det verkar svårt överlag att innovera i techvärlden idag.
 
Så Pro har hela klockan i titan. Kul nyheter men inget superinnovativt. Men det verkar svårt överlag att innovera i techvärlden idag.
De borde har uppgraderat CPU och minne så att menyn och kartor flyter på bättre.
Undrar vad de ska göra med Marq när pro är helt i titan.
 
MIP verkar bara vara tillgänglig med Titanium bezel, inte med DLC 🤔 Ser också ut som att solar ringen är med åt det röda hållet igen. F8 har ju svart ring som smälter in bra om man har en svart urtavla.
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp