Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Far east > FinlandKul, vilken urmakare?!![]()
Tack Fredirk för infot,Svårt när det inte finns något att jämföra med. Inte den mest populära modellen men en samlare som samlar på NOS som saknar den modellen kan nog betala en bra peng men det behövs nog en auktion för att få "rätt värde".
Här är en annan referens som hade utpris på 3000USD från dealer någorlunda som referens. Ingen box och inte lila kladd på framsidan.
https://omegaforums.net/threads/new...-176-007-chronograph-perfect-condition.37327/
Kontakta Stefan (Ursmidur) https://www.instagram.com/ursmidur/ han har haft en sopsäck med NOS Omega genom åren, han kanske kan ge dig tips om eventuellt värde.
Precis. Då är det ingen big deal att sära på klocka och boxGrattis! Kollade upp boxen lite mer; kom med Professional en kort period kring 1970, så förmodligen har det blivit någon ihopblandning under årens lopp. En lycklig sådan för din del, dock.![]()