• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Corgi

Guld
2-Faktor
Pris
2-4,5k
Returpolicy
Enl ök.
Bilder Skickat
  1. Ja
Trio vintage i helstål. Önskas förtydligande eller har du frågor, bara skicka ett mess. Bud mottages gärna.

Prisbump 2/9: 1800kr st för Tissoterna. > Nu Tradera 7/9.

IMG_9662.jpeg
IMG_9663.jpeg


Tissot Antimagnetique:erna är större än de lite vanliga små, ~33 respektive ~35mm, trevliga svärdvisare. Sent 50-tal. Den ljusa tar 18mm band/länkar och zontavlan 16mm. Omärkta kronor. Säljes head only. 1,8k/st skickat spårbart. Servicehistorik okänd men fungerar och diffar inte så det stört mig.

IMG_9664.jpeg
IMG_9665.jpeg
IMG_9667.jpeg
IMG_9645.jpeg
IMG_9646.jpeg


Liten knubbig, stentuff kronograf på ca 33mm, med fasta 18mm bandhorn. Sent 40, tidigt 50-tal är min gissning. Inuti tickar ett Venus 170 på bra, trots okänd servicehistorik. Start, stop, reset fungerar som det ska. Önskar 4,5k skickat. <——SÅLD

IMG_9666.jpeg
IMG_9660.jpeg
IMG_9649.jpeg
IMG_9653.jpeg

IMG_9660.jpeg

IMG_9654.jpeg
IMG_9659.jpeg


 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp