• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Köpes Reverso eller Santos

St Maxime

KS Explorers Club
Santos:
Gällande Santos är det en stål som önskas. Ingen TT denna gång. Behöver inte vara fullset.

Reverso:
Har haft JLC Reverso Classique tidigare som mäter 23.5 x 38.5 mm (om jag inte missminner mig) och söker nu snäppet större tror den heter Reverso classic Medium Small Seconds, men även Classic Medium (som jag inbillar mig är 24.5*40) och Classon medium thin är av intresse.

Helst inte gravyr men är som mkt annat en prisfråga. Kvarts att är att föredra, men inget absolut krav. Behöver inte vara fullset.


Skicka hellre ett PM för mkt än för lite. Tack!
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp