• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Rolex Avslutad Rolex DJ36 116234

Degnell

Silver
2-Faktor
Pris
83000
Returpolicy
Ingen retur vid f2f. Retur med vändande post om något skulle avvika markant från beskrivning.
Bilder Skickat
  1. Ja
IMG_0352.jpeg
IMG_0343.jpeg
IMG_0344.jpeg
IMG_0345.jpeg
IMG_0348.jpeg
IMG_0349.jpeg
IMG_0347.jpeg
Flipparjävulen har åter slagit klorna i mig så jag sonderar terrängen för att se om det finns nått intresse för min DJ36:a. Uttagen 2017 och kom i en bytesaffär med en etablerad medlem här på forumet. Klockan kommer full set och länken tar min handled på ca 17cm med alla länkbitar monterade. Länken är den magiskt bra superjubilee med hidden clasp. Tavlan är som synes den mest klassiska i datejust-lineupen och skimrar i olika ljusförhållanden. Klockan håller tiden sånär som på en sekund(totalt) sen den ställdes om till sommartid, svårslaget bra med andra ord.

Klockan förefaller vara opolerad och små märken förekommer på de polerade delarna, men inget en lättare recond inte skulle råda bot på för den som vill ha ett felfritt exemplar.

Söker antingen en ren affär men gärna byte mot en sportigare klocka likt Sub 116610 eller 16610, Explorer 224270 eller 226570, BB58 Pelagos 39, Aquaterra(helst i 38mm-utförande), 42mm PO med 2500-verket eller en Seamaster gärna med vit tavla. Pengar upp eller ner beroende på bytesförslag.

Dra ett PM med vad du har att byta med och ett tänkt pris så tar vi det därifrån. Ser helst en f2f-affär där du precis som jag gjort några affärer på forumet med goda omdömen. Finns i Mälardalen/Örebro-trakten men kan åka en bit vid rätt byte.

Allt gott, Degnell
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp