• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

What to choose

cacan

Basic
Hej Vilken tycker ni?

- JLC Deep Sea Cronograph
- JLC Master Chronograph Ref. 1538530
- Omega Speedy Tuesday

JLC-Master-Chronograph1701174161.jpg

JLCDeepSeaChrono10.jpg

Omega-Speedmaster-Professional-Speedy-Tuesday-7.jpg
GB

Tacksam för feedback
 
Senast ändrad:
ja men var inte så haj på det här med att fixa omröstning, satt dessutom på ett insnöat Oslo....sorry för det, men uppskattar er input :)
 
Deep Sea för min del eftersom den avviker en del ifrån det gängse. De blå visarna mot silvret och det vita i tavlan; mycket snyggt.
 
I-landsproblem men äger redan JLC DSA så visst vore kul att ha syskonet till den men på ett sätt ett annat märke...
 
En till tråd med DSC som alternativ? Jisses. Kör hårt, välj den du gillar bäst så länge det inte är Omegan. :D
 
Den översta! Otroligt läcker tavla som sticker ut från alla svarta tackor därute. Det är nåt visst med blått mot grått som jag gillar väldigt mycket. Det är ungefär samma färgtoner på tavla och lumepluppar på min Oyster Perpetual 39mm med Rhodium tavlan.
 
Tillbaka
Topp