God morgon med ytterligare en lĂ€tt moddad GA-2100 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
Jag har haft en, vad Àr det du Àr nyfiken pÄ?NÄgon som har en GPR-H1000 och Àr villig att svara pÄ lite frÄgor om anvÀndandet? Jag tror jag tittat pÄ 10 olika YouTube-videor men de flesta gör bara reklam och listar specs.
Finns en hÀr oxÄ. Körde den under mars, men tycker den har blivit en trÀningsklicka istÀllet för outbush bad-as som dom tidigare Rangeman ÀrNÄgon som har en GPR-H1000 och Àr villig att svara pÄ lite frÄgor om anvÀndandet? Jag tror jag tittat pÄ 10 olika YouTube-videor men de flesta gör bara reklam och listar specs.
Jag har haft en, vad Àr det du Àr nyfiken pÄ?![]()
Jag kör min i totalt dumlÀge, sÄ lÄter svaren ang notifieringar och sÄnt vara osagt.Jag skickar ut lite funderingar nedan, men ingen press
1. GÄr det att fÄ timer, alarm och notifications endast med vibration?
2. Hur lÀtt Àr det att stÀlla timer och alarm pÄ sjÀlva klockan (inte genom telefonen)?
3. Kan man öppna notifications direkt nÀr man fÄr dem eller mÄste man gÄ till dem i menyn?
4. Kan man stÀlla in vilka notifications som ska gÄ frÄn telefonen till klockan eller Àr det "allt eller inget"?
5. Har du nÄgon uppfattning om batterikapaciteten om man inte anvÀnder HR eller GPS men har BT pÄ (med notifications)?
6. Finns det nÄgot "stör ej"-lÀge pÄ natten sÄ att man inte fÄt notifications nÀr man sover?
7. Finns det en aktivitetstyp för inomhuscykling/spinning eller mÄste man anvÀnda "gym/styrka" för det?
Loopar in @roosterman ocksÄ sÄ ni inte dubbeljobbar/svarar pÄ samma sak i tvÄ olika inlÀgg. Stort tack hörni!![]()
FörstÄr vad du menar! KÀnde du att MIP-displayen vÀgde upp eller den Àr inte sÄ mycket bÀttre Àn en positiv LCD?Jag kör min i totalt dumlÀge, sÄ lÄter svaren ang notifieringar och sÄnt vara osagt.
Jag fulladdade min inför OWGM och den stÄr fortfarande pÄ max.
Har inte testat GPS-funktionerna.
Det jag saknar mest i denna Àr bla att kunna ha barometern med displayen. GÄr att vÀlja 5 olika utseende, men inget av dom har den som option. (bara stegrÀknare, vecka och mÄnad och sol/mÄn-fas)
Jag gillar den utseendemÀssigt men inte funktionsmÀssigt. Det Àr nog den Gn som har flest funktioner, men inte dom jag vill haDyr tidsvisare kan man sÀga
![]()
MIP Àr ju grym. LÀsbarheten slÄr det mesta skulle jag sÀga. Men det gÀller ju samtliga MIP-shockarFörstÄr vad du menar! KÀnde du att MIP-displayen vÀgde upp eller den Àr inte sÄ mycket bÀttre Àn en positiv LCD?