Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Tyckte också priset såg bra ut. Värt att tänka på är väl att den kan behöva en service för ca 5000 och att en sprillans ny speedy med nya boxen kostar runt 30' från Chrono24.
Från 2006 så utgår från att den är i direkt behov av service så den kostnaden kan man ju lägga på.
Med Robs julerbjudande har du en ny för dryga 30k så nja. Överdrivet billig är den ju inte om man räknar med service.
Vad är det för julerbjudande Rob har?Från 2006 så utgår från att den är i direkt behov av service så den kostnaden kan man ju lägga på.
Med Robs julerbjudande har du en ny för dryga 30k så nja. Överdrivet billig är den ju inte om man räknar med service.
Bland annat 25% på Omega för KS-medlemmar. Kolla din InkorgVad är det för julerbjudande Rob har?
Inget meddelande från Rob i min inkorgBland annat 25% på Omega för KS-medlemmar. Kolla din Inkorg![]()
"Under december månad drar vi av 250kr för varje 1000kr vid köp av armbandsur från Omega eller Longines"Priserna på service är väl höjda till 7000kr, om jag inte minns fel.
Rob mailade ut jul erbjudande till KS medlemar för ett tag sedan. Minns inte säkert men tror det var typ 20% på omega ur
Mycket möjligtInget meddelande från Rob i min inkorgKanske bara skickades ut till medlemmar med viss post-count eller något
Det skulle det väl vara om det är ett auto-verk i en Prof?Om det är ett automatiskt urverk i denna så är den ingen fejk iaf.
Mailade killen, är aldrig servad. Han påstår att den är buren mindre än 100 timmar så det behövdes ingen service. Kunde inte låta bli att förklara vad som antagligen hänt med oljan i en nio år gammal klocka. Lol