• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Avslutad Certina DS PH200M - Fullset

Silon

Basic
2-Faktor
Pris
3800
Returpolicy
Inom 24h ifall det skulle vara något som inte stämmer med beskrivningen.
Bilder Skickat
  1. Ja
Hej!

Säljer denna härliga Certina som köptes av mig från en svensk AD. Den inhandlades för strax under två år sedan och kommer komplett med box och kvitto.
Endast använd vid ett fåtal tillfällen så klockan är i princip i nyskick. Jag har bara använt den på det medföljande natot. Läderbandet är således oanvänt.

I rätt ljus och ifall man synar glaset noga kan man se två riktigt små 1 mm märken. Inget som jag anser stör eller som märks av direkt.
Förutom det är klockan flawless och jag har på sin höjd använt den 5-6 gånger.

Referens: C036.407.16.050.00

Personliga referenser: https://klocksnack.se/threads/silon.27796/#post-3418503



6.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
3.jpg
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp