Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Jajjemen
Vansinnigt snygg!
Fin klocka! Dags att ge den lite kärlek? Klockor från morfar hittar man ju inte direkt på tradera.Fick denna av min morfar för länge sen, han har nog haft den sen ny.
den första riktiga klockan jag ägt, har vart med på en del resor, bla japan, new york.
Datum har stannat, den har nog aldrig blivit servad.
![]()
Det ska den absolut fåFin klocka! Dags att ge den lite kärlek? Klockor från morfar hittar man ju inte direkt på tradera.
Sådana har jag spanat på, men aldrig sett live! Coolare GMT finns nog inte
Nivada/Croton Wanderer är fina. Har Cricket-verk och finns i två varianter, en med svart och en med grå bezel. Svåra att få tag på, särskilt i bra skick, men kika på Ebay om du är sugen.Sådana har jag spanat på, men aldrig sett live! Coolare GMT finns nog inte![]()
Jag är vimsig! Hade glömt att den har alarm;-) Cool under alla omständigheter!Nivada/Croton Wanderer är fina. Har Cricket-verk och finns i två varianter, en med svart och en med grå bezel. Svåra att få tag på, särskilt i bra skick, men kika på Ebay om du är sugen.
Fin! Vet du mer om dess historia? Den här är arvegods, förtjänstklocka från domsjöverken 1962 med farmors fars namn på baklocket. Hur ser baksidan ut på din, flygplan?
Vad kul!Fin! Vet du mer om dess historia? Den här är arvegods, förtjänstklocka från domsjöverken 1962 med farmors fars namn på baklocket. Hur ser baksidan ut på din, flygplan?
![]()