Risig Lagonda idag
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Kan vara en trög huvudfjäder som är skitig och som inte ger tillräcklig energi efter en tid.En allmän fråga . Jag har ett ur som går bra i timtal ibland en hel dag sen plötsligt tappar den snabbt tid mycket. Nån som har nån aning vad det kan vara eller haft liknande problem ? Mvh David
Välanvänd Tudor
![]()
Ja verkligenMögelmys på hög nivå.
Ok tackKan vara en trög huvudfjäder som är skitig och som inte ger tillräcklig energi efter en tid.
Kanske. Är den bara skitig så räcker det nog med en rengöring av fjädern. Men bra låta en uris kika på denOk tack![]()
Stort tack för hjälpenKanske. Är den bara skitig så räcker det nog med en rengöring av fjädern. Men bra låta en uris kika på den![]()
Kan vara så iom att det är exakt så uret beter sig den håller alltså exakt tid över en hel dag men så plötsligt tappar den 10 min . Så skumt ..Är det fjädern som skojar med dig, så måste ju klockan demonteras, och då är det väl kanske läge att serva den för ett problemfritt användare, det är inte så att visarna tar i lätt någonstans, har haft det problemet, vilket yttrade sig på det sättet att när verket var fullt uppdraget gick klockan bra, för efter ett antal timmar tappa tid.
Kan vara så ? Bästa är att lämna in den och hoppas på att det är nått mindre dyrt som behövs att åtgärdas . Uret är värd att fungera bra då den är i ypperligt kosmetiskt skick .Är det fjädern som skojar med dig, så måste ju klockan demonteras, och då är det väl kanske läge att serva den för ett problemfritt användare, det är inte så att visarna tar i lätt någonstans, har haft det problemet, vilket yttrade sig på det sättet att när verket var fullt uppdraget gick klockan bra, för efter ett antal timmar tappa tid.
Snygg!/ TF theargonaut "You are not a beautiful and unique snowflake..."
Mannen med den gyllene självscannern?Känner mig som James bond med denna på![]()
