Antar att alla här är med på utlottningen.
Vad är chansen att kunna få köpa ett par? 1 på miljonen?
Skamlig post, men jag fick tag i ett par. Är ingen profil så de ligger ute på K&S.Haha, var det någon som lyckades?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Antar att alla här är med på utlottningen.
Vad är chansen att kunna få köpa ett par? 1 på miljonen?
Skamlig post, men jag fick tag i ett par. Är ingen profil så de ligger ute på K&S.Haha, var det någon som lyckades?
Förstår att marknadspriset är där du lagt dem - men det är totalt ointressant för i alla fall mig att köpa dem till det priset.Skamlig post, men jag fick tag i ett par. Är ingen profil så de ligger ute på K&S.
Intresserad av att byta mot ett par Lidlsneakers stl 41 och en PS5?Skamlig post, men jag fick tag i ett par. Är ingen profil så de ligger ute på K&S.
Släng med en valfri MoonSwatch så lär du ha en affär!Intresserad av att byta mot ett par Lidlsneakers stl 41 och en PS5?
Förstår att marknadspriset är där du lagt dem - men det är totalt ointressant för i alla fall mig att köpa dem till det priset.
Du köpte alltså enbart för att sälja vidare.
Inte intresserad av bytenIntresserad av att byta mot ett par Lidlsneakers stl 41 och en PS5?
Inte intresserad av byten
Byta mot Tiffasio?Skamlig post, men jag fick tag i ett par. Är ingen profil så de ligger ute på K&S.
Nae sorryByta mot Tiffasio?
Har försökt googla, men inte lyckats hitta var skorna tillverkas nånstans? De flesta av Nikes skor tillverkas i Kina el Vietnam och undrar om det även är så i detta fallet?Jag tycker de är för dyra att bära och jag klär mig inte i märken som matchar prislappen. Hoppas det är godkänt svar.
Tyvärr så samlar jag heller inte, annars hade de gått upp på väggen.
Inte intresserad av byten
Kina enligt annonsen på K&SHar försökt googla, men inte lyckats hitta var skorna tillverkas nånstans? De flesta av Nikes skor tillverkas i Kina el Vietnam och undrar om det även är så i detta fallet?
Vore schysst om du hade lust att kika på etiketten!
J
Tack! Borde såklart synat annonsen innan.Kina enligt annonsen på K&S
Blev själv nyfiken. Alltid fascinerad av Nike, deras co-ops och hur de lyckas bibehålla brand equity över tidTack! Borde såklart synat annonsen innan.
J
Adidas släppte ju tillsammans med Prada en kollektion för ett par år sen. Superstar-skorna var handgjorda i Italien, man använde läder av högre kvalitet än vanligt och man la ner väldigt mkt jobb på finishen. Dom kostade då 450-500 usd och går att få för det nu också på beg marknaden. Dom kanske var uppe på mer pengar när dom tog slut i butik, men inga fantasisummor som betalades.Blev själv nyfiken. Alltid fascinerad av Nike, deras co-ops och hur de lyckas bibehålla brand equity över tid
Adidas släppte ju tillsammans med Prada en kollektion för ett par år sen. Superstar-skorna var handgjorda i Italien, man använde läder av högre kvalitet än vanligt och man la ner väldigt mkt jobb på finishen. Dom kostade då 450-500 usd och går att få för det nu också på beg marknaden. Dom kanske var uppe på mer pengar när dom tog slut i butik, men inga fantasisummor som betalades.
Jag hade kunnat förstå Nike/Tiffany-prissättningen om det var nerlagt mer fokus på kvalitet. Men att ta ett par svarta Nike och sätta på en Tiffany-grön Swosh och för det begära mer pengar…
Jag kanske missar nåt här?
J
Det är en fascinerande marknad..nej du har inte missat något. Det är ren och skär hype, och det funkar fortfarande för Nike, just nu i alla fall. Det enda som är lite speciellt med skorna är silver rektangeln på baksidan typ. Nu tror jag inte direkt sådär lite silver är värt speciellt mycket
Det var annat när de samarbetade med Dior för "Air Dior". Dessa var gjorda av just Dior i italien. Bara 13000 ex gjorde och om jag minns rätt låg retail priset på ca 2000 eur
tvärtom
Är det lättare att få tilldelning i SNKRS än i SNS signup’s?
Är det lättare att få tilldelning i SNKRS än i SNS signup’s?
990 går ändå att hitta under 1500 kr ibland, då tycker jag att det är en no-brainer. Håller med om att 997H är för platta, men 2002 eller nya 580 kanske kan vara något?Sneakers var det området där jag aldrig trodde jag skulle hamna, men nu är jag här och läser alldeles för obskyra analyser om skillnaden mellan NB 990v5 och 993.
Fascineras av dad shoe stilen, men är egentligen bara ute efter ett par skor att använda när jag är ute och går, springer efter barnen när de cyklar och annat.
Hade något i New Balance 99x serien funnits att köpa lokalt, så att jag kunde testa, hade det nog blivit så även om jag egentligen tycker att det är för mycket pengar för ett par skor man inte kan sula om, men vad finns det för annat skoj man borde titta på, som samtidigt ger bra stöd åt foten? NB 530 verkar vettiga, men har kanske gått väl mycket inflation i dem. 997H är snygga, men för platta.
Tack, ska läsa på om 580!990 går ändå att hitta under 1500 kr ibland, då tycker jag att det är en no-brainer. Håller med om att 997H är för platta, men 2002 eller nya 580 kanske kan vara något?
Några exempel på bra prissatta NB
New Balance Made in USA 990 v3 - Red / Black
990 v3 silhouette Pigskin suede and nylon upper Nubuck overlays TPU eyelets on collar New Balance USA branding on tongue N logo on side panels 990 embossed at lateral heel Cut out details Branding on heel Flat cotton laces ENCAP midsole Rubber outsole Style: nbm990pl3 Color: Red / Black...eu.kith.com
Har nog aldrig sett 990v5 under 1800 nån gång. Gick igenom min mail och såg de här två, de röda var helt okej pris.Tack, ska läsa på om 580!
Hittar man någonsin "vanliga" gråa 990 (gärna v5) nersatta? För 1500 hade det som du sagt varit en no-brainer.