Göteborgshaj
Basic
Är vanlig kontorsknegare så borde vara lugnt med 18k då. Precis patinan är riktigt fint!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Kontorsknegare här också, även här 18k.Är vanlig kontorsknegare så borde vara lugnt med 18k då. Precis patinan är riktigt fint!
Den helguldiga ringen får man fråga vad du köpte den? Tänker mig alla är relativt likadana spelar det någon roll om man kör Schalins, mindre guldsmed eller albrektsguld. Är precis en sådan jag är ute efterKontorsknegare här också, även här 18k.
Tar också av mig ringarna när jag tränar.
![]()
Gå åtminstone till nån lokal och bra guldsmed för att införskaffa den. Utöver välkända Sandin, som klarar sig jättebra ändå, så finns det ju många i Göteborg. T.ex.Den helguldiga ringen får man fråga vad du köpte den? Tänker mig alla är relativt likadana spelar det någon roll om man kör Schalins, mindre guldsmed eller albrektsguld. Är precis en sådan jag är ute efter![]()
Länkar flera bra. Vill du till Uppsala så har jag verkstad där. Dock, semestern gör att man isf får tänka att det är klart i augusti.Har någon bra tips för guldsmedsarbeten i Stockholmsområdet? Behöva justera storlek på ring med sten.
guldalliansen.se
Tusen tack!Länkar flera bra. Vill du till Uppsala så har jag verkstad där. Dock, semestern gör att man isf får tänka att det är klart i augusti.
Guldsmed – Guldalliansen
guldalliansen.se