Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Är ju extra kul att den inte finns där.Moser är absolut en frisk fläkt, men var är GMT visaren?
Äger GoS en Moser?Personligen skulle jag vilja stå öga mot öga och dega urmakaren upfront för klockan som hen byggt. Kanske kommer vi tillbaka till den verklighet igen.
De få som har möjligheten måste det vara en dröm som blir uppfylld. Jag tänker närmast på Gustafsson & Sjögren, GoS Watches.
Äger GoS en Moser?
Eller är bara allt ett spel? Trolleri hit och dit.Tråkigt att trycket blev för stort, gillar att de sticker ut hakan.
Troligen: Den hamnar någonstans på kontoret/museum.Hittade en wristshot på klockan. Undra vad som händer med den nu när den inte ska auktioneras ut?
![]()
Det är förvisso sant. Dock beror ju det på att Moser inte gör detta för att sälja volymer utan för att belysa vad de upplever vara en branschproblematik.Hemsk styggelse och möjligen bara ett sätt att röra om i grytan/trolla?!
Tänk om det stått ”Steinhart” på tavlan, inte en kotte hade sympatiserat med skapelsen.