Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Tycker det ser lite skumt ut i hålet för subvisaren, borde inte det sticka upp en axel lite grann där ?Hej!
Har en lite halvt ovanlig Swiss Army.
Den behöver ju lite kärlek och undrar om det är lönt att fixa den? Sekundvisare och timvisare har lossnat.
Någon i Örebrotrakten som vill fixa den eller ska jag lämna in den?
![]()
Jo. Det känns som om tavlan flyttat sig något. Jag lämnar in den och får ett kostnadsförslag.Tycker det ser lite skumt ut i hålet för subvisaren, borde inte det sticka upp en axel lite grann där ?
Skulle nog gissa på att dom säger att det bara är att byta urverk, om dom tar emot den, beror nog lite var du lämnar in den nånstans, för det är väl ett quartz, om så är det nog ett ett Eta-verk i den.Jo. Det känns som om tavlan flyttat sig något. Jag lämnar in den och får ett kostnadsförslag.
Ingen klocka jag använder men kul om den fungerar.
Quartz ja men ett Harley Ronda Cal. 726 som nog är svåra att hitta nu.Skulle nog gissa på att dom säger att det bara är att byta urverk, om dom tar emot den, beror nog lite var du lämnar in den nånstans, för det är väl ett quartz, om så är det nog ett ett Eta-verk i den.
Går att hitta men inte gratis direkt, som denna:Quartz ja men ett Harley Ronda Cal. 726 som nog är svåra att hitta nu.
Inte hela världen om den inte funkar.
Lite i överkant. Men tack för länken!Går att hitta men inte gratis direkt, som denna:
https://www.ebay.co.uk/itm/MOVIMENT...225701?hash=item2d08351865:g:iiMAAOSwX1ZeZM-U