• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Avslutad Omega SMP300m PB2

Degnell

Silver
2-Faktor
Pris
40000
Returpolicy
Skickad Inom 48 timmar om något avviker från beskrivningen, ingen retur vid f2f.
Bilder Skickat
  1. Ja
Tänkte kolla intresset för min Seamaster.

Garantin är aktiverad hos Bo Berggren 221107 och första ägaren köpte den av Millenary Watches(vars ägare han enligt egen utsago va vän/bekant med) dagen efter och är således under garanti 16 månader till. Full set med alla kort, bok, ytter- och innerbox, extra länkbitar samt tag. Jag köpte klockan av första ägaren för drygt ett år sedan och användes dagligen första månaderna men sen slutet av 2025 har den mest legat i lådan då löparjävulen slog klorna i mig och Garmin tagit platsen på handleden om man bortser från sista månaden. Letar därför efter en GADA, typ Exp I, OP, Aquaterra, Santos eller liknande. En dressigare klocka som tål vatten. En 16610 skulle eventuellt kunna tänkas(det är väl ändå en relativt allround dykare?🤪). Självklart med mellanskillnad, hit me med bytesförslag!

Klockan har en repa på ena sidan vid kl.8(ser betydligt mycket värre ut på bild, IRL har jag inte ens tänkt på den förrän klockan skulle fotas för annonsen) och en liten ding på ena bandhornet. Låset har swirls, men jag har främst burit den på gummin. I övrigt är klockan i använt men fint skick, fler bilder kan tas och skickas om det är nått speciellt man vill ha bild på. Ytterkartong har en reva.

Klockan går +4 sekunder/vecka på handleden.

Referenser finns och jag gör helst affär i Mälardalsområdet f2f med dig som också har tidigare referenser, men kan skicka efter erlagd betalning.

Referenstråd

Pris 44.000:-, 42.000:-, 40K. SÅLD FÖR 39.
IMG_1599.jpeg
IMG_1600.jpeg
IMG_1601.jpeg
IMG_1602.jpeg
IMG_1603.jpeg
IMG_1604.jpeg
IMG_1605.jpeg
IMG_1606.jpeg
IMG_1607.jpeg
IMG_0817.jpeg
IMG_0450.jpeg
IMG_0432.jpeg


NYA BILDER 1/8:
IMG_1652.jpeg
IMG_1653.jpeg
IMG_1654.jpeg
IMG_1655.jpeg
IMG_1656.jpeg
IMG_1657.jpeg
IMG_1658.jpeg
IMG_1659.jpeg
IMG_1660.jpeg
IMG_1661.jpeg

IMG_1664.jpeg
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp