• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Paketöppningstråd - Secret Santa 2016

jobbar du på Postnord ?;)
He, he. Jag försöker bara balansera tråden.

f20c1ed63a4106cbf03b4289601484b3acf8aad8ffb562417fdfc19c8079ff15.jpg
 
Har fortfarande inte sett mitt öppnas :S :/
Kan det vara så att KS som avsändare tas för kasseras? Haha. Nej men skämt åsido. Borde ju kommit fram nu? Kan mottagarna glömt bort tråden? Verkar ju vara en hel del dock.
 
Inför kommande år kan vi bestämma rek frakt... har både blivit utan och sett att "mitt" paket inte nått mottagaren tidigare år. Mycket trist.
 
Alla paket som inte är i standard-kuvert-mått bör man skicka som rek om det är något viktigt då alla andra löper risk att fastna i postnords sorteringsmaskiner och gå sönder.

Detta kommer från folk jag känner som jobbar på sorteringsterminalen.
 
Jag hade turen att både få och få se mitt öppnas... De verkar ha varit få förunnat detta år :/ Men postnord skall återigen ha haft upp över öronen, däremot fick jag erfara att de lämnat ut ett av mina andra paket till någon annan innan jag han komma och hämta ut det... Den är en aning tråkig..
 
Efter som jag var på resa och fick ett foto av min ömma moder med innehållet i paketet känner jag att jag måste uppdatera mitt inlägg.

Utöver kanvasbandet, armbandsverktyget och ficklampan var där även ett resetui från Bergströms. Ficklampan visade dig även vara UV. Helt magiskt! Laddar lumen på natt-beatern på under en minut. ;)
IMG_8378.JPG
IMG_8379.JPG


Paketet jag skickade kom fram.
 
Tillbaka
Topp