• Välkommen till Klocksnack, Gäst!

    På förekommen anledning vill vi påminna alla medlemmar om att ta en extra titt på reglerna för de olika forumdelarna.
    T.ex. kan du inte skapa en sälj/köpes-annons det första du gör. Det är gratis att annonsera hos oss, men vi tänker att det är trevligt om man bidragit lite till forumet innan.

    Vi hoppas att du kommer trivas på Klocksnack

    /Ledningen
  • Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Avslutad Squale 1545 Maxi

VioletBread

Basic
2-Faktor
Pris
4000
Returpolicy
Ingen retur
Bilder Skickat
  1. Ja
Hej KS!

Till salu är en Squale 1545 20 Atmos Maxi. Detta är varianten som eg har keramisk vridring, men just detta exemplar är köpt med ett aluminium-inlägg istället. Inhandlad från Gnomon i början av januari 2019 enl garantikort. Köpt av mig i våras här på KS, jag är ägare nr 2.

Klockan har sett relativt lite användning i min ägo och är därför i gott skick! Finns mindre bruksspår i form av hairlines på boettens polerade delar och mindre desk dives på spänne och länk. Inget större vad jag kan se! Jag är rädd om mina saker!

Mitt intryck av klockan är att den är ett gediget bygge! Allt känns välgjort och av hög kvalitet! Inte osannolikt för att kompensera för den minst sagt lånade designen.
40mm boett, urverket är ett ETA 2824-2 som håller tiden bra (nära konstant -2 s/d enl mina mätningar). Vattenresistent till 200m, skruvad krona och safirglas. 20/18mm länk med skruvade pins, solida ändlänkar och dykförlängning. Kommer med allt från nyköp.
Vill påstå att detta är mycket klocka för pengarna!

Fråga gärna om du undrar något mer!
Byten är inte aktuellt.

DA1F4B52-F03B-4467-8617-75AEE66FFE6F.jpeg

DC2A9F0D-3D4B-408A-A2B5-AA98BF74ED35.jpeg

36A02FD0-9A4F-4F87-9CDF-3DA6212241F6.jpeg


Tack KS för ett fantastiskt forum!
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp