ja men ring till klockmaster globen, nymans, krons, jarl sandin(dom Àr riktigt trevliga och villiga att skicka saker dessutomHar provat JÀlmers ur för 1v sedan, dom har ej svarat
och det finns ju mÄnga fler
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
ja men ring till klockmaster globen, nymans, krons, jarl sandin(dom Àr riktigt trevliga och villiga att skicka saker dessutomHar provat JÀlmers ur för 1v sedan, dom har ej svarat
![]()
![]()
Colt-fredag!
Riktigt trevlig![]()
![]()
Colt-fredag!
Nu Àr det bara din Aerospace som fattas!Riktigt trevlig.
"Ingenting Àr omöjligt" som Gunde skulle ha sagtNu Àr det bara din Aerospace som fattas!
Halloj!
Navitimer 3300 - Àr det nÄgon specialare? Aldrig sett den tidigare men rÀtt frÀn!![]()
Breitling gjorde en hel del rÀtt udda modeller i mitten pÄ 80-talet samband med att företaget rÀddades. MÄnga av dem Àr rÀtt roliga.
Beror ju pÄ vad man gillar. Jag skulle sÀga toppskick för den ser orörd ut, medan andra skulle kalla ett superpolerat ex för toppskick, men jag skulle tycka det var skrÀp.Vad skulle ni sÀga om skicket pÄ denna klocka? Tycker den Àr lite vÀl repig för att kallas "top condition". KÀnner ni till sÀljaren?
https://www.chrono24.se/breitling/n...s-just-serviced-top-condition--id12744880.htm
Tack för tips. Testar o ringa i morgon Lördagja men ring till klockmaster globen, nymans, krons, jarl sandin(dom Àr riktigt trevliga och villiga att skicka saker dessutom
och det finns ju mÄnga fler
Vad skulle ni sÀga om skicket pÄ denna klocka? Tycker den Àr lite vÀl repig för att kallas "top condition". KÀnner ni till sÀljaren?
https://www.chrono24.se/breitling/n...s-just-serviced-top-condition--id12744880.htm
Tack, jag hoppar!Skadad urtavla, en lite mindre stl (Àr det inte roligare med den vanliga storleken som man haft i 35 Är?) och lite smÄrepig. Jag skulle avstÄtt.
Tack, jag hoppar!
Jag tycker att tex denna, en Navitimer 1 FrÄn Chrono24, erbjuder bÀttre vÀrde för pengarna . Fabriksny och den vanliga storleken istÀllet för en 25 Är (?) gammal i bruksskick för bara 8 000 kr skillnad. VÀl anvÀnda pengar.
![]()
https://www.blocket.se/annons/vasterbotten/breitling_montbrillant_01_air_racer/86278654 , legat ute lÀnge. svindyrt och snyggt armbandTack för hÀnvisningen! Nu nÀr jag har tittat lite mer sÄ blev jag helt sÄld pÄ https://www.chrono24.com/breitling/navitimer-1-b01-chronograph-43--id10101188.htm
Synd att det Àr sÄ vansinnigt listpris mot vad den kostar online/begagnad. Jag kan knappast motivera att gÄ till Bergströms för att köpa den modellen. Det verkar som att priset ökar med 35k om man vill ha med viklÄs istÀllet för klasp. Hur sjutton motiveras det?
Vilken diameter anses vara den "riktiga" pÄ Navin? 41?
J13049 !!!!Du menar L-version antar jag?![]()
Du kan plaska med den hÀr sköningen.Sjukt sugen pÄ en "badklocka" , ingen i vÄra sköna trÄd som sitter pÄ typ en Superocean , StÄlfisk eller liknande och vill sÀlja men kanske inte vet om det sjÀlva Àn?![]()
varför sÀlja den?Du kan plaska med den hÀr sköningen.
![]()
Inget skulle sÀljas om du fick bestÀmmavarför sÀlja den?
du har ju en av dom bÀata brattemodellerna
sÄna fÄr inte sÀljas![]()
Orange Àr bra nice alltsÄLÀttar upp höststÀmningen i trÄden med lite skitvÀderspyssel. Aerospace pÄ ett
no-namerubber. Moddat sÄ det passar pÄ viklÄset. Funkar ju med orange till höstlöven ocksÄ.![]()
man mÄste ju bygga en schysst samling!!Inget skulle sÀljas om du fick bestÀmma
Men jag gillar din instÀllning till keepers.
Tycker det Àr kul med upplevelsen att prova olika dinkor och ha ett fÄtal i rotation.
Men vem vet det kanske kommer en dag nÀr nÄgot fÄr stanna en lÀngre stund
Men fram tills dess sÄ lÀr ju nÄgon hÄlla igÄng flipp konjunkturen hÀr pÄ forumet
Det möjliggör att fler fÄr chansen att dela dessa upplevelser.
HÄller med. Det Àr nÄgot lockande och lite utmanande med orange. Mitt sÀtt att leva lite farligt och pÄ grÀnsenOrange Àr bra nice alltsÄ![]()
DÀr Àr vi motsatser.man mÄste ju bygga en schysst samling!!
har vusserligen haft lite tankar pÄ att sÀlja av nÄgot snart men Àr lite kluven..
du har flippat en hel del pÄ sistonde
har du nÄt som varit med lÀÀÀnge i gömmorna?
inget som ligger och skrÀpar alls?DÀr Àr vi motsatser.
Jag har ej behov av nÄgon samling utan vill prova runt sÄ mycket som möjligt.
Jag har flippat massvis sen 2017 nÀr jag gick med hÀr. En kul upplevelse Àr det.
Har inget som ligger och skrÀpar och har i nulÀget endast min Blackbird i Breitlingsortimentet.
I like itHÄller med. Det Àr nÄgot lockande och lite utmanande med orange. Mitt sÀtt att leva lite farligt och pÄ grÀnsen.
Kanske Àr fel trÄd men jag har en klocka som ligger och skrÀpar och som aldrig kommer sÀljas. Min gammelfarfars fickur frÄn 1912 som han hade vid arbete pÄ jÀrnvÀgarna.inget som ligger och skrÀpar alls?
inte ens nÄn gammal seiko eller nÄt?