Pistol_Pete
Silver
TT DJ med blå urtavla är kanske världens mest softa strandraggarklocka. Önskar jag ägde en.![]()
Som talaren ovan, kör klocka på ena, armband på andra. För övrigt extremt svårt att ta bild på båda händerna när man är ensam.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
TT DJ med blå urtavla är kanske världens mest softa strandraggarklocka. Önskar jag ägde en.![]()
Som talaren ovan, kör klocka på ena, armband på andra. För övrigt extremt svårt att ta bild på båda händerna när man är ensam.
Vissa av era produkter, ta till exempel "Plain Dalmatin Jasper 6mm" innehåller ju exakt samma pärlor som stilkompaniets "Lodjur Classic". Hur motiverar ni att erat armband kostar 55 usd medan stilkompaniets kostar 249kr?
Admin får radera om det det inte var på sin plats.Jag tror inte det är tillåtet med den här sortens gratisreklam.
Får man fråga, vart kommer stenarna ifrån? Vilket land?Jag kan inte svara för stilkompaniets produkter, bara för mina egna.
Det är stor skillnad på kvalitén och hur på dessa stenar framställs, detta avspeglas givetvis i inköpspriset av råvaran.
Våra armband är även handgjorda i Sverige under svenska villkor och inte ett bulkköp från Asien där arbetsförhållanden är något helt annat.
Hoppas detta var tillräckligt svar.
//Berg
Jo det är sant, det kanske är okej!Tror du har rätt, dock speciellt fall då Jefflods rakt ut frågar efter det.
Blandat, Asien, Australien, EuropaFår man fråga, vart kommer stenarna ifrån? Vilket land?
Tråkigt att du beskyller konkurrenten att vara oetisk när du själv köper stenar från Asien. Det kallar jag dubbelmoral, i allra högsta grad.Blandat, Asien, Australien, Europa
Nu tror jag du missförstår mig - jag skriver ju just precis att jag inte kan svara för den andra shoppen, enbart min egen. Jag kommenterar alltså inte på andra butiker.Tråkigt att du beskyller konkurrenten att vara oetisk när du själv köper stenar från Asien. Det kallar jag dubbelmoral, i allra högsta grad.
Jo din tråkmånsEnkelt, man gör det inte.
Är det din klocka/bild? Ser konstigt ut!?Vill du ha märken likt dessa så kör på!
![]()
Min gamla, dock inte mina repor.. Trodde jag skulle kunna leva med dem men blev att köpa en ny med plast på istället så man får sina egna reporÄr det din klocka/bild? Ser konstigt ut!?
![]()
Min ser ut så här efter 2 år med armband av och till.
Ok coolt! Kan ju varit en döskalle eller liknande för claspen ser oskadd ut. Själv bryr jag mig inte ett dugg om detta på suben men på mina andra klockor är jag mer eftertänksam.Min gamla, dock inte mina repor.. Trodde jag skulle kunna leva med dem men blev att köpa en ny med plast på istället så man får sina egna repor
vet iofs inte exakt hur reporna hamnat där,men armband känns mest rimligt imo..
Förmodligen något sånt ja!Ok coolt! Kan ju varit en döskalle eller liknande för claspen ser oskadd ut. Själv bryr jag mig inte ett dugg om detta på suben men på mina andra klockor är jag mer eftertänksam.
No, but I do wear 2 chains, one gold, one silver on the opposing wrist to balance out the shine.Har ni armband på samma arm som klockan skicka gärna bilder. På jakt efter en bra kombination![]()