Självklart! Glömde:Inga roblem!! Du vet att jag skämtar!!![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Självklart! Glömde:Inga roblem!! Du vet att jag skämtar!!![]()
Visa klockan slappis, jobba kan du göra någon annan gång.Grym tråd. Håller med föregående talare som säger att det är ni som gör baselworld intressant!![]()
Håller med. Jobb kan vänta! Här kommer den. DW5600E. Ibe edition. Dubbelpostar från g-shock tråden! Tack!Visa klockan slappis, jobba kan du göra någon annan gång.![]()
ASG har fått ett ansikte!!![]()
Awesome Sinn-girl och Tim hälsar från Frankfurt och tackar för er support och passion vad gäller Sinn.![]()
Underbart![]()
Awesome Sinn-girl och Tim hälsar från Frankfurt och tackar för er support och passion vad gäller Sinn.![]()
Mid-range får man väl kalla dem, 4-10’ kr för trehandarna men det är ett väldigt generellt svar för det finns modeller som sticker ut med specialtavlor och annat, då blir de dyrare.Vad har Presage för ”rank” inom Seiko? Ursäkta dum fråga
Är inte alltför insatt i Seiko och känner bara till Grand och King Seiko![]()
Var inte King och Grand Suwa respektive Dainis toppserier, som sedan slogs ihop till Grand. Finns det något mellan Pressage och Grand? Prospex finns ju i prisklassen, men de är ju tool-watches. Brightz är väl närmast under? Spirit ytterligare längre ner?Vad har Presage för ”rank” inom Seiko? Ursäkta dum fråga
Är inte alltför insatt i Seiko och känner bara till Grand och King Seiko![]()
Både Suwa och Daini gjorde både King och Grand Seiko. KS och GS levde ju länge sida vid sida fast med olika interna standarder för gångavvikelse.Var inte King och Grand Suwa respektive Dainis toppserier, som sedan slogs ihop till Grand. Finns det något mellan Pressage och Grand? Prospex finns ju i prisklassen, men de är ju tool-watches. Brightz är väl närmast under? Spirit ytterligare längre ner?
Det kommer ta ett tag men det kommer vara bra framförhållning så var icke orolig.När tror ni att mer info kommer om gruppresa till Sinn?![]()