Gott? Jag har deras Isofrane-liknande gummi. Bra pang för gummipengen.Stämmer det!Schysst band för pengarna.. 300 pix och gratis frakt. Tog bara några få dagar från Portugal trots nuvarande kris
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Gott? Jag har deras Isofrane-liknande gummi. Bra pang för gummipengen.Stämmer det!Schysst band för pengarna.. 300 pix och gratis frakt. Tog bara några få dagar från Portugal trots nuvarande kris
Yes länken är originalCharmig som tusan. Synd på lysmassan som verkar ha släppt lite här och där men sånt där går ju alltid att fixa
Är länken original?
Om jag lyckas med att sälja av både Yema och Squale så hägrar en Onda till sommaren@FreakyLeo, vad ska du nu kamma hem för Squale?![]()
Härligt! Vilken färg?Om jag lyckas med att sälja av både Yema och Squale så hägrar en Onda till sommaren![]()
Inte kommit så långtHärligt! Vilken färg?![]()
Låter som en bra plan.Inte kommit så långtAquamarine med stål bezel är väl den jag tycker är snyggast, men det var väl förra årets så den blir svår att få tag på. På plats två kommer Laguna med stålbezel men den är ju Gnomonexclusive så den blir nog för dyr. Så det lutar åt den lila med stålbezel OM jag lyckas hos @Zackrissonsur.se
Man lever på hoppet. Jag fick ju ingen 40års present så då får man köpa en själv iställetLåter som en bra plan.Jag tycker utan tvekan att laguna med stålbezel är den snyggaste de har gjort men ingen modell är ju dålig. Riktigt bra allihopa!
För övrigt borde det bli spottstocken i en vecka för att sälja Squale LE'Man lever på hoppet. Jag fick ju ingen 40års present så då får man köpa en själv istället![]()
Jo, men när man är så fattig som jag är... då måste man ju säljaFör övrigt borde det bli spottstocken i en vecka för att sälja Squale LE'![]()
Det kan hända att de andra går att få tag på Aquamarine, har frågat om just den modellen och väntar svar, har de tavla kan vi alltid bygga den om de inte gör det åt oss. Just nu får jag inga svar dock, Milan kontoret stängt fram till en början av April och Schweiz kontoret öppnar igen nästa vecka. Så snart det har lugnat ner sig så skall jag ta tag i det igen, nu går endast hela konversationen till att få hem våra klockorInte kommit så långtAquamarine med stål bezel är väl den jag tycker är snyggast, men det var väl förra årets så den blir svår att få tag på. På plats två kommer Laguna med stålbezel men den är ju Gnomonexclusive så den blir nog för dyr. Så det lutar åt den lila med stålbezel hos @Zackrissonsur.se OM jag lyckas med att sälja mina.
Inte min, den kommer jag aldrig att släppa.Jo, men när man är så fattig som jag är... då måste man ju säljaFast vid det här laget har väl nästan alla LE dansat vidare på KS
![]()
Hade ju varit häftigt att få loss några laguna-tavlor... hade nog sålt slut snabbtDet kan hända att de andra går att få tag på Aquamarine, har frågat om just den modellen och väntar svar, har de tavla kan vi alltid bygga den om de inte gör det åt oss. Just nu får jag inga svar dock, Milan kontoret stängt fram till en början av April och Schweiz kontoret öppnar igen nästa vecka. Så snart det har lugnat ner sig så skall jag ta tag i det igen, nu går endast hela konversationen till att få hem våra klockor
Näh, det kan du ju inte göra, det är ju du som gjort denInte min, den kommer jag aldrig att släppa.![]()
Hur skulle det se ut om en av mästerdesignerna bakom underverket sålde den...Inte min, den kommer jag aldrig att släppa.![]()
Näh, det kan du ju inte göra, det är ju du som gjort denLite som att sälja en bebis.
Precis!Hur skulle det se ut om en av mästerdesignerna bakom underverket sålde den...![]()
Tror inte det är omöjligt, swisspassion som är Squale´s bolag har den på sin sida, dock slutsåld och vid namn emerald men det borde inte ha kvar den om de inte producerar mer, eller är det jag som tänker på fel tavlaHade ju varit häftigt att få loss några laguna-tavlor... hade nog sålt slut snabbt![]()
Sen får vi se om jag lyckas sälja den för 6500Precis!Den kommer alltid att ha en plats i samlingen tillsammans med min blåa 1521.
Stämmer, så jäkla snygg tycker jag. Riktigt skriker sommar och härligt blingig också med blank boett och på meshTror inte det är omöjligt, swisspassion som är Squale´s bolag har den på sin sida, dock slutsåld och vid namn emerald men det borde inte ha kvar den om de inte producerar mer, eller är det jag som tänker på fel tavla
![]()
Det är ju premium och limited edition, klart att du kommer! Fast egentligen är det inte riktigt läge att sälja nu så man vet aldrig...Sen får vi se om jag lyckas sälja den för 6500Visserligen ink frakt och med sailcloth men ändå, vill ju inte ge bort den och jag behöver varenda krona till min Onda
Jag har dock kvar alla tre jag köpt utav dig, du har ju bara kvar en av mina![]()
En har du väl sålt?Det är ju premium och limited edition, klart att du kommer! Fast egentligen är det inte riktigt läge att sälja nu så man vet aldrig...
Vadå bara en, jag har väl bara köpt två?Det är dessutom fruns klocka.
![]()
Precis, du fick det att låta som att jag sålt massor ju.En har du väl sålt?![]()
Snyggare med vit text tycker jag!Stämmer, så jäkla snygg tycker jag. Riktigt skriker sommar och härligt blingig också med blank boett och på mesh
EDIT: Ah, Laguna har svart text, emerald vit![]()
Ja är det som skiljer från Gnomon då finns det ju hopp, ni är så jvla snabba på att se detaljernaPrecis, du fick det att låta som att jag sålt massor ju.
Snyggare med vit text tycker jag!![]()
Välkommen in i nördarnas myshörna.Ja är det som skiljer från Gnomon då finns det ju hopp, ni är så jvla snabba på att se detaljernaJa nu när jag kolla är det helt klart snyggast med vit text på den
Precis, du fick det att låta som att jag sålt massor ju.
Snyggare med vit text tycker jag!![]()
Ja är det som skiljer från Gnomon då finns det ju hopp, ni är så jvla snabba på att se detaljernaJa nu när jag kolla är det helt klart snyggast med vit text på den
Såg ditt inlägg men såg inte riktigt skillnadenVälkommen in i nördarnas myshörna.Kände mig rätt löjlig innan idag när jag såg att logotypen på spännet på nya gummit skiljer sig från den gamla men man är i alla fall fall i gott sällskap här inne.
![]()
De borde inte ha kvar den på sidan om den inte kommer igen tycker jag, hoppas att det snart öppnar igen och man kan återgå till att få lite svarBra mycket snyggare med vit text.
klart intressant om den går att få den versionen
Nya:Såg ditt inlägg men såg inte riktigt skillnaden![]()
Nu ser jag, kanske dags att göra den där ögon operationen snartNya:
![]()
Gamla:
![]()
Tycker helt klart att den gamla är coolare!![]()
Inte helt enkelt om man inte vet vad man ska titta efter.Nu ser jag, kanske dags att göra den där ögon operationen snart![]()