• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Vad gör du och din klocka just nu?

IMG_0123.jpeg

Ett visst mått av rastlöshet infann sig så tankarna började snurra på om Rubbet B:t jag hade liggandes i en låda från min gamla Batman skulle gå att montera på min DJ. Rent färg eller stilmässigt kanske det inte va en lika bra match, men passformen satt😆
 
tempImageRbafLr.jpg

Eftersom det börjar regna här fick vintagearn åka ner i lådan igen. Är lite nojig för blandningen vatten och vintage klockor..
Så istället fick Seikon ta över kvällens tjänstgöring under påskmiddagen. Med länk monterat dagen till ära...
Ska jag vara ärlig är jag lite lätt skeptisk till länk. Det var tom. så fru Bud66 spontant uttryckte "Det är mycket finare med de andra banden du använder"
Man jag måste öva. Och vänja mig. Det är ju inte helt obehaglig får jag allt erkänna.
Dock, utseendet är väl inget jag direkt slår frivolter över..
Är ändå genuint rädd att Herr @Delgada på något mystiskt sätt tillslut kommer få över mig i bundklubben:)
Än en gång, Glad påsk på er!!
 
Tillbaka
Topp