Haha, tog en bild enbart för dig!
![]()
SPECTACULAR. var Àr det nÄnstans?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
Haha, tog en bild enbart för dig!
![]()
Jag huserar pÄ den spanska solkusten. Inget mörker hÀr inte.SPECTACULAR. var Àr det nÄnstans?
Verkar faktiskt som min feta hy runt handleden har löst problemet.En droppe olja med lÄg viskositet kommer att göra susen om inte gnisslandet försvinner.
LÀgg den under en lampa men tÀnk pÄ avstÄndet sÄ att den inte överhettas.Har precis tagit emot en gmw-B5000 i passarounden som gÄr just nu. Har en fundering. Hur laddar man en soldriven klocka i december i Sverige?
NÄgon hÀr som dykt med sin djupmÀtande frogman? Letar fridykningsklocka, och velar mellan Aqualand och andra enklare dykdatorer (behöver inte sÄ avancerat pga fridyk). Tack pÄ förhand!
Och ibland tjÀra.
Spam slut. Over n out
![]()
Den dÀr Àr fet. Det Àr porter caset pÄ den va?
Riktig bra!Fina ljusspel som sagt.
![]()
![]()
HÄller med. Trots den dÄliga lumen sÄ gör den starka kontrasten mellan svart och vit att det ÀndÄ gÄr att se tiden i lite mörkerHaft den lite mer Àn tre veckor och Àr fortfarande nöjd. Bra klockglÀdje per krona.
![]()
Lite bilder idag. BPM countern pÄ dom tvÄ sista bilderna Àr för övrigt till salu om nÄgon Àr sugen, kommer dock inte orka göra en annons Ànnu.
![]()
![]()
![]()
![]()
Nej den har tvÄ funktioner. PÄ den ena sÄ trycker du in beaten sjÀlv sÄ anger den bpm. PÄ den andra sÄ skriver du sjÀlv in bpm och den fungerar som en Metronom. Den var the shit back in the days , med en vÀldigt bra felmarginal.Hur fungerar bpm rÀknaren? Mikrofon eller ska man typ tapa in takten? Eller kÀnner den av basvibrationer?
Nej den har tvÄ funktioner. PÄ den ena sÄ trycker du in beaten sjÀlv sÄ anger den bpm. PÄ den andra sÄ skriver du sjÀlv in bpm och den fungerar som en Metronom. Den var the shit back in the days , med en vÀldigt bra felmarginal.
GWG-1000.
![]()
Kan nÄgon förklara porter case för en okunnig?Den dÀr Àr fet. Det Àr porter caset pÄ den va?
Kan nÄgon förklara porter case för en okunnig?