Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Less is more. Harmonisk o stilfull. !!
Vakta den noga. Lite smak av Svensk urmakerihistoria !!ÖRNEN ALARM är dagens vintageur och gårdagens fynd! Notera att övre kronan är utdragen vilket aktiverar alarmet.Ett imponerande alarm måste jag säga!
![]()
Var det denna som låg ute på tratten nyss?Då blev en Glashütte Spezimatic som dressklocka. Ser ut som jag behöver blåsa den ren från smuts på tavlan.
![]()
Ja det ska jag göra (eller inom KS i a f) Och visst är det intressant med dessa swiss-made-svenska ur. Örnen, Svalan, Atlantic, Lagonda etc.Vakta den noga. Lite smak av Svensk urmakerihistoria !!
Japp, det var jag som högg den på tratten. Satte larm på mobilen 5 minuter innan auktionsslut och skickade in ett bud 15 sekunder innan tiden gick ut. Hade tur denna gången.Var det denna som låg ute på tratten nyss?
Riktigt fin hursom. Skulle buda på den men missade helt...
Löjligt snygg klocka
Grym. Grattis
Mysig patina på den! Stort grattis!
Mycket fin! Håll nu i den för bövelen
Jag säljer ju nästan aldrig klockor, utom de gånger jag har förköpt mig förståsMycket fin! Håll nu i den för bövelen![]()
Ångrar mig lite...