since 2014™
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
since 2014™
since 2014™
Det måste vi väl?Ska vi åka i år igen?
Det måste vi väl?
Japp, förmodligen...Jag är rätt peppad, men det lär bli bra mycket dyrare än resan till Amsterdam
Har du råd att shoppa pannor för femsiffriga+ belopp har du väl råd att resa lite? SnåpljåpJag är rätt peppad, men det lär bli bra mycket dyrare än resan till Amsterdam
Men det är ju United states ofJag är rätt peppad, men det lär bli bra mycket dyrare än resan till Amsterdam
"förmodligen"Japp, förmodligen...
Har du råd att shoppa pannor för femsiffriga+ belopp har du väl råd att resa lite? Snåpljåp
Unna digDå blir det ju mindre pengar i pannfonden
Bra pris.75k för 995an, man blir ju lite sugen!
Jag känner grupptrycket på att jag måste åka, om inte annat för att faktiskt bevisa att jag lyckades bli med panna inom tidsbegränsningen. Samtidigt vill jag på ett personligt plan åka, om inget annat för att för första gången i mitt liv få dricka en avslagen och rumstempererad Keystone Light med juridiken i ryggen.Det måste vi väl?
Hade jag inte köpt en 587 precis hade jag nog inte kunnat låta bli. För billigt för att den ska ligga kvar på K&S.75k för 995an, man blir ju lite sugen!
Hade jag inte köpt en 587 precis hade jag nog inte kunnat låta bli. För billigt för att den ska ligga kvar på K&S.
45mm Radiomir 1940 = perfekt storlek för de flesta handleder
Guldvisare och kupat glas = ovanlig combo på en 45mm Radiomir 1940
P4000 med mikrorotor utan(!!) automatic på tavlan
Grön sandwich tavla med "Fiddy" layout!!!
Kolla bara på den
Det ska du vara , en av de allra bästaSjukt bra panna! Jag är glad att jag köpte min
Helt sjukt billigt, orimligt.Hade jag inte köpt en 587 precis hade jag nog inte kunnat låta bli. För billigt för att den ska ligga kvar på K&S.
45mm Radiomir 1940 = perfekt storlek för de flesta handleder
Guldvisare och kupat glas = ovanlig combo på en 45mm Radiomir 1940
P4000 med mikrorotor utan(!!) automatic på tavlan
Grön sandwich tavla med "Fiddy" layout!!!
Kolla bara på den
Specialgjord för @mårt!Läste precis en artikel från Fratello om Art of Horology. Vem blir först i tråden med denna?
https://www.art-of-horology.co.uk/product/luminor-panerai-t-shirt/
På väg på lunchSjukt bra panna! Jag är glad att jag köpte min
Hade varit kul att veta vilka pannor som säljs dyrare än vad de såldes vid produktion. Bronzon, Blonzon och 911 är de enda jag känner till. 190 kanske? Sen finns det väl alltid ett gäng i 50 upplagor eller färre som säljs dyrare.Bra pris.
Aporopå den tidigare diskussionen för någon dag sen i tråden att man inte ska köpa panna om man ska tjäna pengar. Tom denna, som av många anses vara riktigt riktigt bra, säljs inte ens den med premium (eller ens nära nypris).
Finns massor.. Tänk bla. i termer av Fiddy, 217, 368, 232, 249/448 osv. osv..Hade varit kul att veta vilka pannor som säljs dyrare än vad de såldes vid produktion. Bronzon, Blonzon och 911 är de enda jag känner till. 190 kanske? Sen finns det väl alltid ett gäng i 50 upplagor eller färre som säljs dyrare.
På nytvättad bil
Läste precis en artikel från Fratello om Art of Horology. Vem blir först i tråden med denna?
https://www.art-of-horology.co.uk/product/luminor-panerai-t-shirt/
Specialgjord för @mårt!
Bra, då gick den helt plötsligt upp i värde alltså!Ser ut som en bronzo!
Sorry!Nej fy datumbubblan på den modellen och nej tack till sekundindex och punkterna vid siffrorna. Ni har uppenbarligen inte hajat vad mårtdial är
Jag gillar dig ändå