Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Och jag hade hellre haft vit.Gillar den svarta datumtavlan! Jag önskar min hade det!
Kul att få se klockan i rätt element! Den här blir för tillfället bara blöt under löpturer och i handfat.Scurfa Diver One titanium under ett dyk.
Jag har titanlänken. Använder det periodvis och ångrar inte köpet. Sitter skönt runt handleden. Vikten är påtagligt lätt för en länk. Men originalbandet är det som sitter på mest. Det är ett av de bättre banden jag testat.Fråga till er med titanlänk till Diver One. Är det något som tillför eller blir den liggande till förmån för andra straps?
Tack för svar. Jag är väldigt nyfiken på att uppleva den, även om jag ser framför mig att originalband/nato kommer föredras.Jag har titanlänken. Använder det periodvis och ångrar inte köpet. Sitter skönt runt handleden. Vikten är påtagligt lätt för en länk. Men originalbandet är det som sitter på mest. Det är ett av de bättre banden jag testat.
Förstår precis. Behöver också jobba med tålamodet.Tack för svar. Jag är väldigt nyfiken på att uppleva den, även om jag ser framför mig att originalband/nato kommer föredras.
Mailade Scurfa och fick veta att de är åter i lager under april. Men det är ju det där med tålamod
Lagt upp en köpesannons, även om jag inser att det är en något smal tillgång på forumet.
Wow, den gick fort..Heads-up: säljer min Scurfa M.S.22 (svart tavla, titanboett).
![]()
Ja, det kan man lugnt säga.Wow, den gick fort..
Snyggt, välkommen! Svart, grått, marinblått eller olivgrönt funkar till allt! Tycker både nato och gummi fungerar finfint till diver one.Nu får jag också vara med här. Jagat en orange länge.
Hökat hemsidan dagligen utan resultat, så av en slump hamnade jag på köp&sälj. Där fanns den här till salu! Lycka!
Strap tips till orange tavla!?
![]()
Vad kör du för springbars till tropic bandet? Alla mina 20mm känns som dom bara ligger o skramlar i "lugghålen"![]()
Grymt! Ska jaga på direkten![]()
Här fanns dom!
![]()
Bandstift ø 2.0mm (utan axlar) - XL topp - Watchwear.se
Bandstift i rostfritt stål (utan axlar), 2-pack. Diameter stift: 2.0 mm, topp: 1.1 mm. Perfekt för att fästa armband eller länk på er klocka.watchwear.se