Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Tack och du, jag har varit heeelt veck i pallet på senaste så jag har glömt att skicka ditt pris kom jag precis på! Fixar det i morgon, sorry..Shit, grym dinka det där!
Om du ser den till salu inom 6 mån så har du min tillåtelse att slå mig (och köpa klockan givetvis)!Du är galen min vän! Jag antar att du fick igenom det där köpet i och med att det var en klocka för att fira den nya familjemedlemmen. Undrar vad frugan säger när du vill flippa den om 6 månader ;-)
Stort Grattis!!!
Tack och du, jag har varit heeelt veck i pallet på senaste så jag har glömt att skicka ditt pris kom jag precis på! Fixar det i morgon, sorry..
Haha, jag kör precis tvärtom!Vilken känsla. Senast jag bar ut en värdefull klocka från en AD var antagligen 1994. Wohlin sålde en SMP Chrono till mig. 19' har jag för mig att den rockade loss på.
Sedan dess har det mest varit fultjack i gränderna.
Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Tack! Jag har för mig att jag hörde siffran 571000:-, ngn som kan styrka den leben Spencer66 ?Grattis!
Daytona modellen i platina är vass som attan! Får jag lov att fråga om du noterade vad den låg på i pris hos Rob Engström?
Ser man på, jag trodde det var 70 på Centralbron?!Snyggt att du höll dig inom hastighetsbegränsingen på centralbron.... jag had kört minst 30 för fort om jag skulle plocka upp den snyggingen.
Värsta vrålåket, Peugeot 307SW Griffe, yeah!Ser dunderhäftig ut! Grattis, och hoppas du är nöjd ett bra tag framöver.
Vad är det för bil vi ser bakom klockan förresten?
I blått har den funnits länge men den här med nya sunburst-tavlan som ser ut som gamla 16613 släpptes i år. Tack btw!Stort Grattis! Snyggt med sunburst tavla, jag visste inte att det fanns i blått, är det nåt nytt?
Shit va klantigt! Tack och det är nu fixat!Grattis! Men ta bort serienumret på bilden.![]()
Här har det diskuterats kan jag säga! Ja, nya sunburst är det som synes och jag vidhåller som du nämner att ringen ser mörkare ut än du den "gamla" 116613LB men Rob sa att Rolex inte sagt ngt om att nyansen ändrats. Jag har inte ännu haft möjligheten att jämföra live men på nätet ser de lika ut..? Vet du ngt, så dela gärna med dig!Ser ut som om du fick den nya blåare (mörkare) nyansen på såväl tavla som vridringsinlägg. Snyggt! Skön känsla! Grattis!
Fritt fram för dig att ge dig ut på djupt vatten nu...
Mvh A
Ser dunderhäftig ut! Grattis, och hoppas du är nöjd ett bra tag framöver.
Vad är det för bil vi ser bakom klockan förresten?