• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

RicVin’s FREDAGSTRÅD™️ 26/6 ”Faan så skönt!!”

Status
Ej öppen för ytterligare svar.
Trevlig semester @RicVin och trevlig helg KS!

Viktigaste vätskan för mig i sommar blir inte spriten utan faktor 20 :)

IMG_20200626_075313.jpg
 
Jag tycker att det är fantastiskt skönt att slippa kontoret och alla människor som "bara har en kort fråga" som alltid visar sig vara en lång fråga. Har aldrig fått så mycket gjort! :D

Ha en riktigt härlig fredag alla KSare! Själv är jag en öl-kille så jag hoppas att det räknas! :cool:
PSX_20200626_074843.jpg
Jag håller helt med dig angående effektiviteten. Ofta har man sin lista att ta itu med men när dagen är slut har man inte prickat av en enda grej för alla ”korta frågor” som dyker upp..:) Men jag saknar det sociala. Kanske mest för att vi inte heller kan eller får besöka kunder och återförsäljare. Kontoret i sig är ju rätt skönt att slippa.
 
Men är det inte lite som de som bara slänger upp en bild med eller utan enbart "trevlig helg" istället för att utgå från eller relatera till dagens tema i trådstarten? Eller använder icke nytaget foto?

Ping @Margarinkungen
Ja, viktigt att hålla temat och att vara på första sidan, men jag har inga tvångstankar alls....:rolleyes:
 
Status
Ej öppen för ytterligare svar.
Tillbaka
Topp