Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Jag tycker att man borde ha åtminstone en quartzare i samlingen, varför inte en AT. Minns när man var liten och tog tid på varandra när man var under vatten, klart svårare med flytande sekundvisareMånga lovord om Quartz. Är det verkligen känsla i en Quartz? En milstolpemarkör såsom en klocka i studentpresent bör väl vara en känslosam historia? Jag röstar för Oris sixty-five! Grym klocka!
Prövade den, men gillade inte b.la den ''fejkade'' patinan på lumen..Lilla Tudor BB ser skitfin ut på bild. Som andra skrivit, kolla Oris Diverse sixty five, den är bra i storlek och lite originell.
Jo,det där är en smaksak, det är ju sjukt inne just nu med retroklockor från dom flesta. Tudor, Longines, Breitling osv. Personligen tyckar jag den nya lilla Tudorn är riktigt snygg. Sen har ju Oris en divers sixtyfive med annan tavla som är skitsnygg, men den är 42. Men personligen tycker jag inte 2-3mm hit eller dit alltid spelar roll. Jag har 17cm handled och har klockor från 39-44mm och tycker alla funkarPrövade den, men gillade inte b.la den ''fejkade'' patinan på lumen..
Håller med helt och hållet. Kbk!Wristshots luras som bara den. En klocka som ser grotesk ut på bild (i den vinkeln) kan se bra ut IRL. Med tanke på dina mått ska den stora fungera. Lite att växa i i värsta fall, och bättre andrahandsvärde om det blir aktuellt. Kör på 41mm, annars ångrar du dig.