Nej inget som upprör mig heller faktiskt men en märklig returpolicy likväl.
Står det inte att något är utbytt så tas det nog förgivet att det är äkta grejer och det bör ju även gälla gamla Rolex som du nämner även om Rolex har en viss särställning här, annars så ska det väl poängteras i annonsen att man inte vet om allt är intakt eller möjligen utbytt mot annat.
Sätter man ihop en Franken av äkta delar så ska ju även det stå tydligt i en annons och då ser ju också priset annorlunda ut får man hoppas.
Vintage är ju ett rent elände förmodar jag men dom som sysslar med sånt brukar oftast vara väldigt duktiga med information.
Alltså om ingen info gällande ändringar finns så blir ju resultatet 100%.
Övrigt ska det finnas information om vad som gäller annars så är det ju rent lurendrejeri eller vad man nu vill kalla det och det brukar inte sluta bra

.