Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Blir kallsvettig bara av tanken.
/B
Lugna ner er, jag får ångest!
Här finns ju en fin multiklocka annarsVågar man köra "cuffbuster"?
Men nu får ni ändå lugna er innan folk får för sig saker. Om vi alla håller låg profil och andas lugnt så kanske vi slipper OWGM.
Låt mig vara?! #strangerdanger
Låt mig vara?! #strangerdanger
Det verkar som att det blåser upp till OWGM och nu är du tydligen med i detLåt mig vara?! #strangerdanger
Det känns verkligen inte bra att bli lurad av en vän, men här är vi båda. I skiten.Det verkar som att det blåser upp till OWGM och nu är du tydligen med i det![]()
Två-dagars??OWG-klockan är hemma!
![]()
Det ser ut som om jag är lika drabbad som du. Jag skulle vilja rikta skuldens pekpinne mot den som kom på hela OWGM.Det känns verkligen inte bra att bli lurad av en vän, men här är vi båda. I skiten.
Känns som att MAD1 både är väldigt rolig och väldigt utmanande. Skulle absolut gå på den om jag var i dina skor.Nu blev valet svårt… vilken ska man köra i mars?
![]()
![]()
Håller med. Samtidigt är det ju ingen vardagsklocka som glider in under skjortärmen. Så då kanske man avstår från att bära den under vissa tillfällen med konsekvensen att man inte har någon klocka på sig alls vilket är tråkigt…Känns som att MAD1 både är väldigt rolig och väldigt utmanande. Skulle absolut gå på den om jag var i dina skor.
Edit: Och grattis till en grym klocka!
Håller med. Samtidigt är det ju ingen vardagsklocka som glider in under skjortärmen. Så då kanske man avstår från att bära den under vissa tillfällen med konsekvensen att man inte har någon klocka på sig alls vilket är tråkigt…
Tack!![]()
Kan faktiskt vara snyggt under vissa förhållanden, beroende på skjorta, klocka och stil i övrigt!Klockan utanpå skjortan är ju en utdöende konstart, så det är ju bara att ta upp den traditionen.