• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Vad gör du och din klocka just nu?

Äntligen är veckan här som jag längtat efter i tre år. Efter två års pandemiuppehåll är det på fredag dags igen för @Affe och mig att åka till den klassiska GTG'n i Helsingborg. Nu gäller det bara att under veckan klura ut vilka fem klockor som ska få följa med, en på arm och fyra i fodralet ... :nailbiting:
IWC I 2022-07-04 (klockfodral).jpg
 
Tack!!
Enligt serie är den från ca 1967😃 Väldigt fint skick faktiskt, sedan är jag inte helt övertygad om den är något för mig. Men den ska få en ärlig chans först! Älskar ju dock gamla rassliga jubilee-länkar!!!
Tummen upp för rassliga jubilee länkar. Hör definitivt hemma på TT Rolex. 😉👍
Grymt skick för att vara från ’67. Kör på över sommaren, kanske kan vara en skoj klocka att köra på vid olika tillfällen som stundande bröllop te x 😉
 
Tillbaka
Topp