Grattis och välkommen in i värmenFörsta Speedmastern (än så länge) i lagom använt skick..... då får man börja hänga i den här tråden också.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Grattis och välkommen in i värmenFörsta Speedmastern (än så länge) i lagom använt skick..... då får man börja hänga i den här tråden också.
Lätt den skönaste länken jag har haft
Tuffar vidare med JB...
Grattis, väldigt fint exemplar!Slog till på en Mark IV i toppskick. Perfekt present till mig själv på alla hjärtans dag
Fick tillbaka min 005 från ett garantiärende som resulterade i en service. Idag när jag vred upp den så startade den inte utan jag fick knacka den lätt mot handflatan. Efter ungefär 20 sekunder så stannade den igen. Knackade igen och nu har den gått sedan dess.
Borde jag skicka in den igen?
Givet svar kanske. Så tröttsamt, har ju redan varit utan den några veckor.
Fy f*n vad trist när den nyss varit inne... Tycker det är j*kligt dåligt!Fick tillbaka min 005 från ett garantiärende som resulterade i en service. Idag när jag vred upp den så startade den inte utan jag fick knacka den lätt mot handflatan. Efter ungefär 20 sekunder så stannade den igen. Knackade igen och nu har den gått sedan dess.
Borde jag skicka in den igen?
Trivs inte riktigt med brunt läder. Fint på andra dock! Nån som känner igen sig?
Det är ju fint rent objektivt men jag får inte ihop det med mitt svartvita tänk
Jag trivs riktigt bra med det
Det är ju fint rent objektivt men jag får inte ihop det med mitt svartvita tänk
Vid första anblick tror man ju att det är en Paul Newman som ligger där avslagen bredvid djungeljuicenSpeedy och screwdriwer is da shit.
Tycker det ser skitsnyggt ut! Speedyn gör sig bra på brunt läder, den gör sig bra på det mesta dockTrivs inte riktigt med brunt läder. Fint på andra dock! Nån som känner igen sig?
Fy fan vad surt.Fick tillbaka min 005 från ett garantiärende som resulterade i en service. Idag när jag vred upp den så startade den inte utan jag fick knacka den lätt mot handflatan. Efter ungefär 20 sekunder så stannade den igen. Knackade igen och nu har den gått sedan dess.
Borde jag skicka in den igen?
Snygg kombo med bandet. Original?
Jag trivs riktigt bra med det
Jag skippade kontakten med AD och gick direkt till Swatch Group. De skickade en box med posten som kom dagen efter. Väldigt smidigt när man bor långt från storstanFy fan vad surt.
Men jag är inte förvånad. Min skickade de tillbaka efter att enbart testat gångreserven som var som den skulle.
Men det var inte det jag lämnade in den för.
Haft minst ett garantiärende per år på min nu.
Håller den inte nu ska de byta in den.
Gå till och AD lämna in den. Denna gången är det berättigat att vara lagom sur/grinig.
Var köpte du klockan?
Det är statschef group som bara testade gångreserven på min.Jag skippade kontakten med AD och gick direkt till Swatch Group. De skickade en box med posten som kom dagen efter. Väldigt smidigt när man bor långt från storstan
Snygg kombo med bandet. Original?
Vill ha ett original till min Speedy 57 men tycker att band med viklås för 6000kr är lite väl dyrt.
snygg skjorta btw. Har en likadan...
Då kanske man ska hålla koll där.Tack, Den skjortan brukar gå hem!
Bandet är från Royal Straps(geckota?). Sen har jag ett vintage omega-spänne(inte vik). Tycker det är bra kvalitet sett till pengarna och även jag tyckte det var för dyrt med original. Däremot brukar det jo komma upp original med viklåset titt som tätt på köp o sälj.
Trivs inte riktigt med brunt läder. Fint på andra dock! Nån som känner igen sig?
Lätt koolaste likaså!Lätt den skönaste länken jag har haft