Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Dom där är svåra att ogilla!Serie speciale
![]()
Eller hur, jäkligt bra!Dom där är svåra att ogilla!
Tvärtom! De är väldigt enkla att gilla!!!Dom där är svåra att ogilla!
Så ja! Kul att se dig här igenTjohoo!
![]()
Sköönt o va tebaks!Så ja! Kul att se dig här igen![]()
Ingen av de äldre som passerat här har har haft det, viklåset till gummit har det dockVar med frugan på Bruce Springsteen idag. Som så många andra var vi där några timmar tidigt och hade lite tid att slå ihjäl. Besökte då för första gången Breitlings butik i MoS för lite fönstershoppande. Väldigt trevlig personal måste jag säga. Jag har till och från varit sugen på att köpa en Avenger gmt men varit osäker på hur den bärs IOM den ”stora” storleken på papper. Men den bara över förväntan måste jag säga. Gillade även snabbjusteringen i spännet. Har den alltid funnits på Avengern eller är det bara senaste generationen som har den?
![]()
![]()
![]()
Tycker allt den flygerKnasig kombo?
![]()
Om inte annat så är det ett väldigt bekvämt gummi, brukar inte gilla när det smalnar av så pass men detta var toppen!Tycker allt den flyger![]()
Faktiskt funderat o sätta det på Emergencyn för o prova. Nu när jag ser din så blir jag hoppfull om att det kan flyga på den medOm inte annat så är det ett väldigt bekvämt gummi, brukar inte gilla när det smalnar av så pass men detta var toppen!
Vanligt törnlås också, inte dumt alls. Låset på Diver Pro tycker jag ärligt är lite sisådär bra faktiskt![]()
Funkar!Knasig kombo?
![]()
Do it!Faktiskt funderat o sätta det på Emergencyn för o prova. Nu när jag ser din så blir jag hoppfull om att det kan flyga på den med![]()
Vad är det för gummi?Om inte annat så är det ett väldigt bekvämt gummi, brukar inte gilla när det smalnar av så pass men detta var toppen!
Vanligt törnlås också, inte dumt alls. Låset på Diver Pro tycker jag ärligt är lite sisådär bra faktiskt![]()
Men gud förbannat då! Helst skulle jag hitta en 43mm beggad men vill givetvis ha snabbjusterings möjligheten. Hur är länkarna mellan nya och gamla avengern!? Någon möjlighet att antingen klämma på en ny länk på gammal avenger eller åtminstone sätta på ett nytt viklås på äldre länk?Ingen av de äldre som passerat här har har haft det, viklåset till gummit har det dock
Personligen tycker jag att avsaknaden av vingar pajjar den nya![]()
Bara av att titta på nya 44 GMT så ser det ju lovande ut men det kan säkert skilja både här och där bara för att jäklas det vet man ju inteMen gud förbannat då! Helst skulle jag hitta en 43mm beggad men vill givetvis ha snabbjusterings möjligheten. Hur är länkarna mellan nya och gamla avengern!? Någon möjlighet att antingen klämma på en ny länk på gammal avenger eller åtminstone sätta på ett nytt viklås på äldre länk?
Låter ju magiskt bra! Måste ju vara fler än undertecknad som undrar över dettaBara av att titta på nya 44 GMT så ser det ju lovande ut men det kan säkert skilja både här och där bara för att jäklas det vet man ju inte
Hittar du någon med en ny så har jag en äldre 43a att låna ut för test och meck![]()
Ja går det att byta bara låset så är jag kraftigt intresserad av att köpa ett nytt, älskar justeringen på låset till gummit!Låter ju magiskt bra! Måste ju vara fler än undertecknad som undrar över detta