Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
+1![]()
Sålde samlingen, köpte istället denna. Funkar till allt, överallt.
En Patek. Det finns Patek och så finns det alla de andra.
Gondolo ligger därikring på C24Vilken Patek tänker du på för 135,000kr.......?
En begagnad. Så slipper man värdetappet dessutom. Calatrava är väl upplagt val? Exempelvis https://www.swissera.se/produkt/patek-philippe-calatrava-5196j-07/Vilken Patek tänker du på för 135,000kr.......?
Hur agil är den? Det låter som att klockan ska kunna användas på daglignivå (mtp Daytona funderingen), dvs utsättas för både det ena och det andra..En begagnad. Så slipper man värdetappet dessutom. Calatrava är väl upplagt val? Exempelvis https://www.swissera.se/produkt/patek-philippe-calatrava-5196j-07/
Calatravan är ju dock ett sömnpiller (subjektiv uppfattning).En begagnad. Så slipper man värdetappet dessutom. Calatrava är väl upplagt val? Exempelvis https://www.swissera.se/produkt/patek-philippe-calatrava-5196j-07/
Vad jobbar man med om en Calatrava inte duger?Hur agil är den? Det låter som att klockan ska kunna användas på daglignivå (mtp Daytona funderingen), dvs utsättas för både det ena och det andra..
Då hade jag precis som du planerar, väntat genom att ställa dig i kö. Här får du subjektiva åsikter. Det är vad du vill ha som gäller.Har funderat massor, kan inte välja![]()
Nu har inte TS sagt om han jobbar eller inte, men valfritt yrke som inte innebär kontorsjobb? Det är väl inte en fråga om den duger, snarare om det är praktiskt?Vad jobbar man med om en Calatrava inte duger?
Ja, 2018 måste det nästan vara en sportklocka som blänker på rätt sätt.Calatravan är ju dock ett sömnpiller (subjektiv uppfattning).
Kör på en Daytona om det är den du vill ha.
Japp.Ja, 2018 måste det nästan vara en sportklocka som blänker på rätt sätt.
Skulle vara om man blöter ner skinnbandet då? Ytterst få som köper Daytona för över 100' och utsätter den för något en Calatrava inte klarar.Nu har inte TS sagt om han jobbar eller inte, men valfritt yrke som inte innebär kontorsjobb? Det är väl inte en fråga om den duger, snarare om det är praktiskt?
AP 14790st
Faktiskt intresserad av en sådan. Vad kostade de back in the days? Kom ju in sent i det här klockgametJag var tvungen att kolla upp detta, via Chrono, och är fasen helt chockad att en 14790 faktiskt verkar kosta typ 135’ nu för tiden.
Mellan 53' och 59' 4-2 år sen.Faktiskt intresserad av en sådan. Vad kostade de back in the days? Kom ju in sent i det här klockgamet![]()