Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Löjligt bra, som alltid
Vad roligtJag sökte efter en bra M535 ett tag, har nu hittat en M635 som jag ska försöka lägga vantarna på, behöver dock sälja min, så mycket pengar bara
Vad åker ni för E28?
![]()
Men stiligJag åker en 528-84 och Lukas kör en 520-8?
Har väl haft runt 8-9 e28r hittils
![]()
Äntligen någon som går "all in"! Hur är bandet, är det känsligt för fett och smuts?Var tvungen att byta till Eternan på peccary för att matcha nyinförkaffade handskarna från Hestra.
![]()
Äntligen någon som går "all in"! Hur är bandet, är det känsligt för fett och smuts?
Jo, handskar i peccary har jag ett par, men inte något klockband. Som handskar är det ett sjukt skönt skinn. Känns som ett tjockt nytt sämskskinn mot huden
Peccary är väldigt tåligt/hållbart. Kommer från en vildgris i Amazonas.
Det är det bästa bandet jag haft, tätt efter kommer resten av grisbanden.Jo, handskar i peccary har jag ett par, men inte något klockband. Som handskar är det ett sjukt skönt skinn. Känns som ett tjockt nytt sämskskinn mot huden![]()