Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
@Denke Är Audio Bullys manglet i slutet av episoden ditklippt med extra hög volym för att straffa oss som råkat slumra till?!
!!! THERE'S THINGS I HAVEN'T TOLD YOU - I GO OUT LATE AT NIGHT !!!
Tack för bra lyssning, i övrigt![]()
Vill inte du vara med och dela med dig av din enorma kunskap med lyssnaren? Det är väl dags nu! Vore kul som faaan att göra tycker jag.Fan denna podd e ju grym.
Haha kan ju inget och har inget intressant att berätta, så det skulle bli ett rätt trist avsnittVill inte du vara med och dela med dig av din enorma kunskap med lyssnaren? Det är väl dags nu! Vore kul som faaan att göra tycker jag.
LolBästa Bond...
Kompis! Du är ju min hjälte så det är klart du ska vara med! Plouges och Rolex det är ju dina områden. Ser fram emot detHaha kan ju inget och har inget intressant att berätta, så det skulle bli ett rätt trist avsnitt
Bra snack sist med @Aquaracer2 @Denke
Ska Denke sluta?I dagens avsnitt gästar @Denke mig @Margarinkungen i urbildningsradion. avsnittet finns strax ute. PB har sabbat kassetten men snart har limmet torkat.
Lyssna på @Denke s exit och hur hen ser på framtiden utan podd och armbandsur. Fler böckerna finns i pipen såklart men vad mer! Livet som hemmapappa, jag tror hen snart har kassaskåpet fullt med klockor igen för en Explorer är ju rätt trist i längden, defensivt hens exitklocka och favorit då visarna ät förkorta vilket ger klockan ett kefts utseende.
Ber om ursäkt för dröjsmålet men snart kan ni lyssna själva.
Kommer sakna dig i etern, men med den här kontinuiteten så kanske det var lika bra att du klev åt sidan.
Ska Denke sluta?![]()
Nej! Men @Margarinkungen fick prova att intervjua mig och vara programledare för avsnittet. Du vet som när den snälle piloten på flyget låter ens barn sitta lite i cockpit. Precis som ens barn tror att de faktiskt flyger planet lät vi @Margarinkungen tro att han är programledare för podden. Detta steg honom lite åt huvudet, men vi kan väl spela med lite så att han inte blir ledsen.![]()
Nja, finns nog andra som är mer intressant här.Kompis! Du är ju min hjälte så det är klart du ska vara med! Plouges och Rolex det är ju dina områden. Ser fram emot det
Ödmjukt men jag skulle uppskatta en timmeNja, finns nog andra som är mer intressant här.
+1 på denKör vidare på temat att intervjua Klocksnackprofiler. Mycket trevligt och rogivande att lyssna på.
Verkligen och försök få med lite folk utanför storstan...kan vara kul...kanske...Kör vidare på temat att intervjua Klocksnackprofiler. Mycket trevligt och rogivande att lyssna på.
Räknas inte södertälje som landet?Verkligen och försök få med lite folk utanför storstan...kan vara kul...kanske...
Ibland blir det. Trevlig helg kompisBlev fel.
Det var snällt sagt! Så fort vi rett ut allt det juridiska som dykt upp i form av stämningar osv så kanske jag dyker upp igen. Det finns ju oceaner av skitsnack som jag och @Denke kan leverera. Ett nytt favoritområde som seglat upp är begagnade, lägre mellanklassklockor från erkända tillverkare.+1 på den@Gummo har varit roligast att lyssna på hittills
Kör! Du har en skön inställning till klockorDet var snällt sagt! Så fort vi rett ut allt det juridiska som dykt upp i form av stämningar osv så kanske jag dyker upp igen. Det finns ju oceaner av skitsnack som jag och @Denke kan leverera. Ett nytt favoritområde som seglat upp är begagnade, lägre mellanklassklockor från erkända tillverkare.