Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Finns den ens som begagnad? Känns som att den är rätt ovanlig.Skulle kunna tänka mig en gen 2 begagnad, men frågan är va rimligt pris är för en använd i bra skick. Känns som säljare och köpare har olika pris bilder på garmin
Nja inte aviator bara sett athlete och adventurer gen 2 till salu beggade. De flesta har väl vett o behållaFinns den ens som begagnad? Känns som att den är rätt ovanlig.
Wifi går endast igång när den ska synka en aktivitet eller göra en uppdateringFråga
Ni som har Garmins som har wifi.
Kan klockan hålla anslutningen till telefonen via wifi?
Som en Apple Watch gör…
Tänker för notiser och samtal. Det är väldigt praktiskt när jag är ute på tomten och jobbar, då släpar jag inte runt på telefonen (mest för att jag garanterat kommer paja telefonen)
Min FR255 har ju endast BT
Fyfan vad tråkigt. BeklagarLyckades slå i skärmen på min Epix gen 2 så den krossades. Högsta möjliga otur…..
Gillade verkligen den modellen, har alla Epix gen2 PRO 47mm safirglas?
Hoppsan, måste ha missförstått försäljaren då jag frågade om just detta. Han måste ha menat att alla epix finns att få med safir… eller så försökte han bara sälja. Ber om ursäkt för mitt spridande av misinformation.Det finns PRO sapphire och PRO standard
![]()
Så safir glaset är mer krosskänsligt än gorilla glaset?Fyfan vad tråkigt. BeklagarJo har för mig att alla PRO har safirglas. Dock är ju safirglas mer krosskänsligt.
Edit:fel av mig. Finns tydligen utan safirglas
Jag tycker alltid det är värt att få safir om det finns att välja på.Riktigt surt, började verkligen gilla min Epix gen2.
Är det mest rimliga att köpa Epix pro gen2 eller är det värt lite extra för att få titan/safir modellen? Känns som att alla modeller är utgående och på kampanj nu
Jag kan ha fel men ser det inte ut som att det finns skärmskydd på glaset när man kollar från sidan?Riktigt surt, började verkligen gilla min Epix gen2.
Är det mest rimliga att köpa Epix pro gen2 eller är det värt lite extra för att få titan/safir modellen? Känns som att alla modeller är utgående och på kampanj nu
Va tristRiktigt surt, började verkligen gilla min Epix gen2.
Är det mest rimliga att köpa Epix pro gen2 eller är det värt lite extra för att få titan/safir modellen? Känns som att alla modeller är utgående och på kampanj nu
Ska dubbelkolla men tror inte att den har detJag kan ha fel men ser det inte ut som att det finns skärmskydd på glaset när man kollar från sidan?
Skulle stänga dörren på en liten hjullastare som jag lånat och den stängdes inte utan kom tillbaka och träffa handenVa trist, va hände ?
En av dem mest lätt lästa tavlornaSC8 är lätt o ta till när man känner för nåt lättavläst![]()
Ändå så brukar man inte ha tavlan särskilt länge Så någonting är det väl som jag inte gillarEn av dem mest lätt lästa tavlorna![]()
Kanske är för mycket klockradio känslaÄndå så brukar man inte ha tavlan särskilt länge Så någonting är det väl som jag inte gillar
Ja siffrorna påminner om detKanske är för mycket klockradio känsla
Både du och jag kör hrv åt rätt håll. Jag har prioriterat sömn mycket mer sen jag skaffa Garmin. Nu under förkylningen lär väl värdet går ner men det är ju inte så konstigtLite sovmorgon idag
![]()
![]()