Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Svårt. Spurs spelade i torsdags, gunners blev väl överkörda i veckan av nåt tyskt gäng, plus alla skador i Wengers gäng.Vilka kommer kolla på London derbyt ?
Hjärtat säger Arsenal ( så klart ) men tror de kommer bli en målfylld match !
Nej gött att de är det! Tre viktiga poäng för ett annat rätt oeffektivt lag
Skulle snarare säga ett de var effektiva, vad hade 2 skott på hela matchen ett av dem utanför, ett i mål? Skulle bara säga att de var fruktansvärt bleka, fast vad är viktigast, att briljerar eller att vinna?
Grattis, men det stora smajlet däruppe i PL måste väl tillhöra Foxes?Krossade City och kanske årets bästa upprullning totalt sett av alla lag signerad Liverpool idag.. Jävlar vad gött!
MYCKET svårt att argumentera emot......(även om det tyvärr bara är tillfälligt)Att Chelshit ligger på 15:e plats är det roligaste för tillfället.
Chelsea manager Jose Mourinho speaking to Sky Sports: "We didn't deserve to lose. Our opponent - in the period that they thought only of defence - managed to get a goal and there was a clear mistake from the referee ".
Business as usual....
Fast målet var ju offside, så han har ju rätt.Haha vilken komiker han är den där Mou!
Fast målet var ju offside, så han har ju rätt.
Dessutom missade domarn en tydlig hands i straffområdet, det fanns även en till hands som var svårare att se.
Och allt detta sker på deras egen hemmaplan.Fast målet var ju offside, så han har ju rätt.
Dessutom missade domarn en tydlig hands i straffområdet, det fanns även en till hands som var svårare att se.
Inte för migHan har säkert rätt i det, jag kollar inte på bottenmatcher Hela grejen att dom ligger på 14:e plats efter så många omgångar är rätt komiskt.
Ingen konspiration, bara rövdomare.Och allt detta sker på deras egen hemmaplan.
Säkert en konspiration?
Offside vid målet var ju inte lätt att se, fullt med folk efter en hörna, och den var ju inte solklar direkt.Ingen konspiration, bara rövdomare.
Men det beror på positionen på målvakten, han var vid det här tillfället långt ut.Offside vid målet var ju inte lätt att se, fullt med folk efter en hörna, och den var ju inte solklar direkt.
Hursomhelst, så tror man ju att Chelski hemma mot Bmuff inte skall behöva gnyla över ett offside -mål.
Vad f-n vet Wikipedia om fotboll?Men det beror på positionen på målvakten, han var vid det här tillfället långt ut.
från wikipedia: "en anfallande spelare är offside om den är framför den näst sista försvarande spelaren. Eftersom det försvarande lagets målvakt oftast befinner sig närmast deras mål innebär regeln oftast att den anfallade spelare som befinner sig längst fram måste ha en back framför sig när hans lag slår fram en passning"
ja det var djävligt för dom flesta storlagen i helgenVad f-n vet Wikipedia om fotboll?
Var ju några backar närmare mållinjen än målisen, men du, var glad att du inte håller på Liverpool....med deras bortdömda mål.
//men men, får man inte in bollarna i mål, ställar man inga spelar i boxen när inläggen kommer... då vinner man inte heller.//
Problemet med Mous lag, han är ju van att s.k. parkera bussen framför eget mål.
Jaja....
ja det var djävligt för dom flesta storlagen i helgen
Kan ju bara hoppas... Är ju sämre än Moyes ...Vad händer med United egentligen?
Är detta slutet för van Gaal?
Håller med till fullo! Sparka lite spelare istället, Enormt dåligt av de flesta denna säsong. Känns tufft att han ska få bära skulden.Riktigt sjuk imo. Känns inte som det är laget det är fel på utan spelarna. Fabregas och Hazards senaste matcherna är talande exempel.