Tack snälla
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Tack snälla
Nezumi var nytt för mig, perfekt att dom ska fylla på klocklagren nu i vår ocksåYema och svenska Nezumi har väldigt tjusiga kronografer i den prisklassen tycker jag.
Beställ den vita istället så kan du sälja den till mig sedan när du tröttnarSka jag beställa denna? Svara bara ja eller nej. Den första som svarar lyder jag. Så visar jag klockan i tråden om det blir ett ja.
Fitzroy GMT Brown
Now Available Our new Fitzroy GMT collection is now available for purchase, with Free Express Delivery on all orders.www.melbournewatch.com.au
Jag har också en sån. Helt klart prisvärd (den är inte premium men gör jobbet )Tack snälla
Ska jag beställa denna? Svara bara ja eller nej. Den första som svarar lyder jag. Så visar jag klockan i tråden om det blir ett ja.
Fitzroy GMT Brown
Now Available Our new Fitzroy GMT collection is now available for purchase, with Free Express Delivery on all orders.www.melbournewatch.com.au
Hur upplever du din Ginaultlänk efter en tids användning?Jag har också en sån. Helt klart prisvärd (den är inte premium men gör jobbet )
ok tack, jag återkommer, det tar väl nån vecka, eller mer med frakt därifrån, men en bajsbrun batteridriven klocka från Austalien är kanske min heliga graal. På återseende.
Den är fantastisk, nuff saidHur upplever du din Ginaultlänk efter en tids användning?
Posta gärna lite fler bilder på den
Den är fantastisk, nuff said
Mer premium än exemplet ovan som jag hade som inkörsport och kommer testa på SFIV (Sea4th). Glide Lock uppskatttas plus att Ginault har snygg taper till spännet. Vilket även den billigare länken har, plus rassel.
På Ginault.
Ja, Ginault sitter bättre, generellt bättre på allt. Den rassliga billiga sticker upp och tar i bezeln, därav mitt finlir (not) med tång för att trycka till ändlänkarna för att den inte skulle förstöra bezeln.Hur är oystern gentemot Ginaulten vid ändlänkarna, sitter den jämnare vid hornen ?
Ja, den rassliga billiga sticker upp och tar i bezeln, därav mitt finlir (not) med tång för att trycka till ändlänkarna för att den inte skulle förstöra bezeln.
Här ett montage av den billiga från T&T. Går säkert att få tightare om man trixar men det är direkt ur boxen. 19mm länk på 38,5mm boett.Det är ju då man tar fram Dremel, hade det funkat att få den bra då om man tog lite på ändlänkens topp tror du samt är ändlänken rakare än Ginaultens ?
Vill helst ha något som följer jämnt med hornen.
Svårt att tro att det finns någon annan som lirar bättre än Ginaultlänken. Watchgeko hade en länk som jag postade tidigare, som ser ut att följa bandhornen jämnare men finns nu bara att köpa utan curved ändlänkar.Det är ju då man tar fram Dremel, hade det funkat att få den bra då om man tog lite på ändlänkens topp tror du samt är ändlänken rakare än Ginaultens ?
Vill helst ha något som följer jämnt med hornen.
Svårt att tro att det finns någon annan som lirar bättre än Ginaultlänken. Watchgeko hade en länk som jag postade tidigare, som ser ut att följa bandhornen jämnare men finns nu bara att köpa utan curved ändlänkar.
Här ett montage av den billiga från T&T. Går säkert att få tightare om man trixar men det är direkt ur boxen. 19mm länk på 38,5mm boett.
T&T solida ändlänkar ihop Ginaultlänken hade kanske varit en bra kombo.Följer hornen utmärkt
T&T länken har vikta ändlänkar...T&T solida ändlänkar ihop Ginaultlänken hade kanske varit en bra kombo.
T&T länken har vikta ändlänkar...
Jo så är det men utseendemässigt, en Ginaultlänk med sådana solida ändlänkar som T&Ts vikta .
https://klocksnack.se/threads/monchard-pulsation-chronograph.160202/Nezumi var nytt för mig, perfekt att dom ska fylla på klocklagren nu i vår också
Köp den och känn efter vettjaNu är nya Formex field släppt. Pris 7-8,6k beroende på band (dock ingen länk). 41mm, 46,6 L2L. Vet inte vad jag tycker det är inte kärlek vid första ögonkastet. Finns i ett antal olika färger.
Var kan man se alla färger?Nu är nya Formex field släppt. Pris 7-8,6k beroende på band (dock ingen länk). 41mm, 46,6 L2L. Vet inte vad jag tycker det är inte kärlek vid första ögonkastet. Finns i ett antal olika färger.
Tycker boetten påminner rätt mycket om RZE Resolute