Såg någonstans(sydsvenskan tror jag) att de gav ca 3 miljoner i övergången plus sign on, ca 10 totalt.
Helt ok utveckling på den tiden då. Trevlig investering då.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Såg någonstans(sydsvenskan tror jag) att de gav ca 3 miljoner i övergången plus sign on, ca 10 totalt.
hade samma tankar, men det slutade ju med en väldigt skön vinna-seger. Längesedan jag kände att stadion kokade på det sättet. Bra tryck och stämning matchen igenom.Är det bara jag som får sjukt mycket "vinna eller försvinna"- känsla över dagens match ?
Blir första matchen på plats på länge pga orsaker, värmer upp med te och röstvila på kontoret.
hade samma tankar, men det slutade ju med en väldigt skön vinna-seger. Längesedan jag kände att stadion kokade på det sättet. Bra tryck och stämning matchen igenom.
Intressant värvning det där alltså. Vet inte vad han kostade, men gissar att det inte var jättemycket.Mycket bra stämning på stadion igår, det är ändå speciellt att möta Göteborg, även fast dom försökte tona ner sitt besök genom att spela i lila/vita kläder.
Fick också sjukt mycket IKT-vibbar av Jeremejeff ( JeriMFF), tror det passar Rosenberg mycket bra.
Älskar sensommar/höstmatcherna när det blir mörkt under spelets gång, mycket bättre känsla än sommarmatcherna i solljus.
Bäst i MFF - Rosenberg och AC
Sämst i IFK - Ehrenborg
För mig har han fortfarande en del att visa innan jag säger att han har mer potential än ITK, men jag ser absolut att det finns där.Utan att ta ut något i förskott så tycker jag att Jeremjeff har mer potential än IKT. Bra att Rosenberg kommer längre upp i banan, igår visade han klass med sina två mål.
Nu ser jag bara 2 IFK matcher per år ( då Malmö står för motståndet ) och Alvbåge r rent av kass, men Seb Eriksson har ju faktiskt kvaliteter som man inte kan blunda för. Eftersom man avskyr att han är på planen som motståndarsupporter så gör han nått rätt ( arbetsinsats, vinnarskalle och temperament ) + att han väl är medlem här på KS ;-)Intressant värvning det där alltså. Vet inte vad han kostade, men gissar att det inte var jättemycket.
Sämst i IFK är för övrigt alltid Sebastian Eriksson eller John Alvbåge.
Alvbåge är kass.För mig har han fortfarande en del att visa innan jag säger att han har mer potential än ITK, men jag ser absolut att det finns där.
Väldigt skoj att MFF verkar ha en bra sammanhållning där nya spelare kommer in och faktiskt presterar.
Nu ser jag bara 2 IFK matcher per år ( då Malmö står för motståndet ) och Alvbåge r rent av kass, men Seb Eriksson har ju faktiskt kvaliteter som man inte kan blunda för. Eftersom man avskyr att han är på planen som motståndarsupporter så gör han nått rätt ( arbetsinsats, vinnarskalle och temperament ) + att han väl är medlem här på KS ;-)
Sitter allt som oftast på LångsidaDå var det dags igen, IFK N går som tåget men det ska inte stoppa oss. Jinxoddsat på Elfsborg i fall att.
Vilka sektioner ser ni matchen på¨förresten, själv har det varit ståplats sen jag började gå 2000. Tror faktiskt aldrig jag har sett en MFF-match live sittandes ner.
Häcken borta är som alltid en mardröm
Kunde inte sagt det bättre, det är dessutom plast på Bravida arena väl?Mest tragiska är att man utgår från att det blir en förlust, vinner vi så är det en stor vinst.
På flera plan.
Kunde inte sagt det bättre, det är dessutom plast på Bravida arena väl?![]()
Skräp, pinsamt när man bygger en helt ny arena i Göteborg(!) o lägger plastJapp hybridplast tror jag. Hur som inte mkt gräs iallafall.
Hisingen..Skräp, pinsamt när man bygger en helt ny arena i Göteborg(!) o lägger plast