Calle med C
Silver
Nej då, för en husägare är doften av mögel inte jättekul bara![]()
Förvisso, men jag härleder doften mer till när man var och rotade i mormors källare som barn och roffade åt sig sin morbrors barndomsprylar. Cyklop och snorkel, t ex.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Nej då, för en husägare är doften av mögel inte jättekul bara![]()
Instämmer att det luktar cyklop och/eller snorkel. Passar ju perfekt till ett tropic, eller?!Förvisso, men jag härleder doften mer till när man var och rotade i mormors källare som barn och roffade åt sig sin morbrors barndomsprylar. Cyklop och snorkel, t ex.![]()
Instämmer att det luktar cyklop och/eller snorkel. Passar ju perfekt till ett tropic, eller?!
Bara att sniffa lite på bandet och drömma om sommaren.Som handen i handsken, skulle jag vilja påstå!![]()
Bara att sniffa lite på bandet och drömma om sommaren.![]()
Kan meddela att lukten faktiskt förbättrats avsevärt.Hur har det gått med den ljuvliga doften, @LongCon?![]()
Kan meddela att lukten faktiskt förbättrats avsevärt.![]()
Ja för nu kostar de betyyydligt mer oxåÅngrar att jag inte beställde ett par band till. Dom är riktigt bra faktiskt!
Vad Ligger priset på nu?Ja för nu kostar de betyyydligt mer oxåBeställde två precis från samma kille
![]()
45€ men billigare än ebay iaf!Vad Ligger priset på nu?
Äh, lukten försvinner... (efter 9 månader)Sådärja, då har jag hämtat ut två gamla fuktiga källar.. tropic sport! Luktar ju inte vanilj direkt!
![]()
Japp, Omegastar. Han sa att han hade de flesta kvar från ursprungsannonsen. Vill minnas att det var 18 och 20mm, inga 19. Vet iaf att han hade svart och electric blue i 20 som jag köpte. Haha 9mån.. Frugan fråga vafan det var som lukta när jag kom in.. och då var de ändå kvar i plastpåsen hahaFadershan köpte du dem av samma säljare? Vet du vilka färger och storlekar han har kvar?
Ha ha, blir 9 månaders karantän!Frugan fråga vafan det var som lukta när jag kom in.. och då var de ändå kvar i plastpåsen haha
HhahaahHa ha, blir 9 månaders karantän!
http://www.tullverket.se/download/18.4ab1598c11632f3ba9280007373/1452156260924/32f02_1.pdf
Nästan så man saknar doftenJapp, Omegastar. Han sa att han hade de flesta kvar från ursprungsannonsen. Vill minnas att det var 18 och 20mm, inga 19. Vet iaf att han hade svart och electric blue i 20 som jag köpte. Haha 9mån.. Frugan fråga vafan det var som lukta när jag kom in.. och då var de ändå kvar i plastpåsen haha
Tror det är 10 EUR frakt. Till mig sade han 40 EUR för 20mm och 45 EUR för 19mmåKan vara intresserad om han har några kvar. Vad kan frakten gå på. Var ett tag sen han bump sin annons på OF?
Nån mer som är på isåfall? Om det går att lösa?
Aha då kanske han hade 19mm iaf! Och du fick bättre pris oxåTror det är 10 EUR frakt. Till mig sade han 40 EUR för 20mm och 45 EUR för 19mmå
Bra initiativ. Skickar PM till dig ikväll.Här är vad som finns. Lite beroende på vad ni vill ha och hur många. Så priset lite olika. Jag tar emot och packar om i vanligt kuvert. Kostar 7:- - emballage. Delar på frakten hit. Ska se om jag hittar några billiga påsar. Beställning via PM . Ska vi sätta nån deadline?
16 mm. Red, black and white 15€
18 mm. Petrol blue 40€
18 mm. White 40€
19 mm. Dark petrol blue 45€
20 mm. Electric blue 40€
20 mm. Black 45€
22 mm. Green 40€
22 mm. White 45€
Med dagens € kurs €45 = 432:- + 30:- frakt + 7 :-inom sverige + emballage 10:- . Ca 480 :- för ett svart 20 mm band.