joh.jonsson
Silver
Jobbarklockan fick precis smaka betongmur 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
När jag ser dina bilder känner jag suget efter årets vecka i Gimån. Kör du med fluga? Jag kör nästan enbart torrfluga o bambu spön, ibland med silkelina.Lite kvällsfiske i de jämtländska forsarna!![]()
![]()
![]()
Fundera på den du!Banan eller banan?![]()
En av de(kanske mer oväntade) behållningarna med att vittja den här tråden dagligen är ju att få följa med på den här byggresan - förutom att få ta del av alla salta klockbilder. Jag hoppas att jag talar för fler än mig själv, men fortsätt gärna!
Kul! Vi har vår stuga här i Albacken så Gimån har de blivit en del! Blir båthällan för hela slanten imorgon bitti! Kört en del sjunkfluga och lite haspel med dottern än så länge!När jag ser dina bilder känner jag suget efter årets vecka i Gimån. Kör du med fluga? Jag kör nästan enbart torrfluga o bambu spön, ibland med silkelina.
Aldrig fiskat i Albacken men kört förbi o tittat. Min barndoms idol Gunder Hägg kom därifrån.Kul! Vi har vår stuga här i Albacken så Gimån har de blivit en del! Blir båthällan för hela slanten imorgon bitti! Kört en del sjunkfluga och lite haspel med dottern än så länge!
Trodde först du var på Max här i Kristianstad. Alla deras jäkla restauranger ser exakt likadana ut....Tidig kvalitetslunch inväntas på Max!![]()
![]()
![]()
I bland är hjärnan trög!När jag ser dina bilder känner jag suget efter årets vecka i Gimån. Kör du med fluga? Jag kör nästan enbart torrfluga o bambu spön, ibland med silkelina.
Svårt att se skillnad!Trodde först du var på Max här i Kristianstad. Alla deras jäkla restauranger ser exakt likadana ut....![]()
Just den du är på har exakt samma layout vad gäller fönster, dörrar och kassor/kök haha. Borden är inte riktigt placerade på samma sätt dock!Svårt att se skillnad!
Finns några som ser annorlunda ut. De jag känner till är Umeå, Sundsvall, vid gamla E4:an och den vid ICA Maxi Örebro.
Även Bollnäs och Borlänge har egen design.
På gränsen till otäckt att det inte ska gå att orientera sig inne i restaurangen.Just den du är på har exakt samma layout vad gäller fönster, dörrar och kassor/kök haha. Borden är inte riktigt placerade på samma sätt dock!