Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
I frysdisken?Såg en isad 116610 på Ica maxi toralanda igår kväll.
HahahI frysdisken?
Tror inte du sett en 116710 med fadeat pepsi eftersom den har keramisk bezel som inte fadear. Och inte ens finns i pepsi..Update:
Sedan det senaste inlägget har det synts många fina klockor
Ap Dual time, den nya Audemars Royal Oak Offshore diver gul(!), Ap RO rose gold, AP RO skeleton, GMT 116710 pepsi faded bezel, Sub 114060, Rolex DJ 16334 samt Ap RO jumbo och många fler.. Detta var bara på ungefär en timme![]()
16710, ursäktaTror inte du sett en 116710 med fadeat pepsi eftersom den har keramisk bezel som inte fadear. Och inte ens finns i pepsi..![]()
Hehe. Låter som en kanondag för klockspotting dock!16710, ursäkta![]()
En dag ska jag skaffa mig en brud med HulkSåg ett norskt par igår. Han körde vanlig Sub med datum, hon Hulk.
Haha! Låter som trevliga synerJo minsann, idag har det varit bländande med flashiga klockor. Har bland annat sett en äkta GANT med riktigt fin patina (siffror i urtavlan trillat bort etc) samt en Seiko-kvarts och jag tror också en och en annan 18k guld-Regal har smugit sig in också.
Today was a good day.![]()
Hehe, ja varför inte..?Hade kundmöte med en YMII i gulguld som dubbelrockades med en Apple Watch.
Igår spottade jag en Omega SMP på piloten som flög oss söderut. En dykare på en flygare?
Lite ironiskt kanskeIgår spottade jag en Omega SMP på piloten som flög oss söderut. En dykare på en flygare?