Bas
Diamant
Okej Àr det pÄ den nivÄn sÄ ska jag köra hÄrtLyckas du paja det sÄ fÄr du en medalj.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
Okej Àr det pÄ den nivÄn sÄ ska jag köra hÄrtLyckas du paja det sÄ fÄr du en medalj.
jag rekomenderar ,rulla in i handuk och kör gummiklubbaOkej Àr det pÄ den nivÄn sÄ ska jag köra hÄrt![]()
Haha seriöst? dÄ har jag nÄgot att testa imorgonjag rekomenderar ,rulla in i handuk och kör gummiklubba![]()
nja ,fÄr lÀgga in en brasklapp dÀrHaha seriöst? dÄ har jag nÄgot att testa imorgon![]()
Ganska lÀtt, men det blir snyggt imo. Deras belÀggning Àr inte Sinn direkt.Föresten ni som har svarta brattar, hÄller den svarta belÀggningen bra eller skavs det bort lÀtt?
som tur e inte designen heller....Ganska lÀtt, men det blir snyggt imo. Deras belÀggning Àr inte Sinn direkt.![]()
Ha-ha, nu Àr det Breitlingfix pÄ hög nivÄjag rekomenderar ,rulla in i handuk och kör gummiklubba![]()
Hmm hoppas det blir snyggt, vill ju inte att den ska vara silvrig om ett ÄrGanska lÀtt, men det blir snyggt imo. Deras belÀggning Àr inte Sinn direkt.![]()
nÀ för rolexÀgare tror deras prylar Àr gjorda av smÄ magiska alver och rymdmaterial, och inte av mÀnniskor,stÄl och tyg.Ha-ha, nu Àr det Breitlingfix pÄ hög nivÄTveksam att gummiklubba nÄgonsin nÀmnts i Rolex sammanhang
![]()
Varje enhet Àr sedan heligt vÀlsignad och dess bÀrare kommer för alltid att ha ett beskydd och stÄ ett steg över oss andranÀ för rolexÀgare tror deras prylar Àr gjorda av smÄ magiska alver och rymdmaterial, och inte av mÀnniskor,stÄl och tyg.
Ligger en Avenger Blackbird 44 begagnad pÄ C24 för isch 24 tkr. Den ger ju en ganska bra bild av en oförsiktigt anvÀnd svarting som Àr typ 1 Är eller 2 gammal.Hmm hoppas det blir snyggt, vill ju inte att den ska vara silvrig om ett Är![]()
Àrligt talat vet jag inte om jag tycker om att den blir sliten, kanske skillnad nÀr ens egna blir sliten med tiden! Kan man typ skicka in den pÄ behandling igen ?Ligger en Avenger Blackbird 44 begagnad pÄ C24 för isch 24 tkr. Den ger ju en ganska bra bild av en oförsiktigt anvÀnd svarting som Àr typ 1 Är eller 2 gammal.
Debatten i den hÀr trÄden Àr delad. Antingen Àlskar man slitna svartingar eller sÄ vill man att hudfÀrgen förbli riktigt svart.
de Àldre har en belÀggning av en annan typ/finish,Ligger en Avenger Blackbird 44 begagnad pÄ C24 för isch 24 tkr. Den ger ju en ganska bra bild av en oförsiktigt anvÀnd svarting som Àr typ 1 Är eller 2 gammal.
Debatten i den hÀr trÄden Àr delad. Antingen Àlskar man slitna svartingar eller sÄ vill man att hudfÀrgen förbli riktigt svart.
Mycket trevlig. Grattis!![]()
Myser med nyförvÀrvet.
Jag hÄller nog med, delvis dÀrför jag lockas av plastklockorna tex Skyracer som Àr svart rakt igenom, dvs ingen yta som slits bort.Hahah jag har en Rolle som jag gör allt med
Àrligt talat vet jag inte om jag tycker om att den blir sliten, kanske skillnad nÀr ens egna blir sliten med tiden! Kan man typ skicka in den pÄ behandling igen ?
Man tackar! Riktigt trevlig klocka.Mycket trevlig. Grattis!
Köpte nyligen en begagnad svart Breitling som Àr ganska sliten i belÀggningen men den klockan verkar vara ordentligt anvÀnd.Föresten ni som har svarta brattar, hÄller den svarta belÀggningen bra eller skavs det bort lÀtt?
Ăh, inget att nojja över. Kolla sĂ„ fint...Jag hĂ„ller nog med, delvis dĂ€rför jag lockas av plastklockorna tex Skyracer som Ă€r svart rakt igenom, dvs ingen yta som slits bort.
Tveksamt om det gÄr att göra om behandligen för humant pris men det vet nog nÄgon av sektmedlemmarna bÀttre Àn en amatör som jag
Köpte nyligen en begagnad svart Breitling som Àr ganska sliten i belÀggningen men den klockan verkar vara ordentligt anvÀnd.
Förr drygt ett Är sedan köpte jag en ny som jag hade sex mÄnader och den gick i rotation. Den var mint nÀr den sÄldes. Hur belÀggningen hÄller beror pÄ hur den anvÀnds. Ska du ha den pÄ kontoret sÄ lÀr den inte fÄ mÀrken sÄ det stör![]()
Denna jag köpte begagnad anvÀnder jag till allt. Denna hÀr har nÄgon ding men dÀr har inte det svarta slÀppt. Det svarta har slÀppt pÄ vridningen och den borde man kunna byta ifall man kÀnner för det. Just nu gillar jag patineringenJo det Àr vÀl som du sÀger, jag anvÀnder alla klockor i alla miljöer, frÄn kontoret, industrin till trÀdgÄrdsarbetedet Àr trots allt en klocka
![]()
Kan tillĂ€gga att denna Ă€r frĂ„n 80-talet och PVDn kĂ€nns sĂ„dĂ€r, typ som mĂ„lad.Ăh, inget att nojja över. Kolla sĂ„ fint...
![]()
SprayfÀrg pÄ den tiden?Kan tillÀgga att denna Àr frÄn 80-talet och PVDn kÀnns sÄdÀr, typ som mÄlad.![]()
Vet ej. KÀnns inte sÄ hÄllbart direkt. Tekniken lÀr ha blivit mÄnga ggr bÀttre sedan dess.SprayfÀrg pÄ den tiden?![]()
Den dÀr Àr riktigt