Tror det Ă€r ljuset som fĂ„r den att synas.Ăr det ocksĂ„ en GW-M5610NV-2JF eller nĂ„gon annan variant? Ăr osĂ€ker pĂ„ om min har röd ram runt displayen... FĂ„r hem och kika!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
Tror det Ă€r ljuset som fĂ„r den att synas.Ăr det ocksĂ„ en GW-M5610NV-2JF eller nĂ„gon annan variant? Ăr osĂ€ker pĂ„ om min har röd ram runt displayen... FĂ„r hem och kika!
Som vanligt tar du grymma bilder.Tror det Àr ljuset som fÄr den att synas.
SvÄrt med negativa skÀrmar. Det blir aldrig skarpt och man fÄr fippla med en ficklampa i andra handen .Som vanligt tar du grymma bilder.
fast det dÀr Àr frÄn sidan. dÄ blir en vanlig nÀstan omöjlig att lÀsa av med. lcd'n Àr vÀl optimerad för att lÀsas av (snett) framifrÄn?
Fortfarande en av favoriterna i samlingen.
GW-5000
RakutenDet finns mycket snygga klockor hÀr pÄ forat!
Ni som har lite mer udda och ovanliga modeller, var brukar ni bestÀlla frÄn? Ebay och Amazon? Eller har ni nÄgra andra bra tips?
Fortfarande en av favoriterna i samlingen.
GW-5000
Absolut. En favorit som stÀndigt ropar pÄ en och slÄss om handledstid.
Alla olika grÄa nyanser gör att den inte ser sÄ grÄ ut, typ.InstÀmmer. Den kanske mest anvÀnda hÀr just nu och en keeper.
Diskret men inte trÄkig. Gillar fÀrgskiftningarna i den.
Positiv eller negativ display? Varför inte bÄde och?
DW-003 med 1698 modul. En DJ-klocka som har BPM-rÀknare och som kan pipa och blinka i takt till musiken.
(Sista lyckades jag med visst krÄngel fÄ till en bild med belysningen)
Vad hÀnde med den grÄ klÀdseln?
Den fick @Ploprof Jag köpte en till. Funderade pÄ en till mod men jag kan inte hitta nÄgot som matchar den.Vad hÀnde med den grÄ klÀdseln?
Det Àr en av de bÀttre och mer lÀsbara skÀrmar imo (i jÀmförelse med andra G-SHOCKS). Dock ligger halva coolhetsfaktorn i att man inte ska kunna lÀsa av den lika lÀttJag försöker komma överrens med denna men har sÄ jÀkla svÄrt för negativa skÀrmar.
Stör mig nog mest pÄ att den svÄr att fota!Det Àr en av de bÀttre och mer lÀsbara skÀrmar imo (i jÀmförelse med andra G-SHOCKS). Dock ligger halva coolhetsfaktorn i att man inte ska kunna lÀsa av den lika lÀtt
Hahaha. Se det som en utmaning!Stör mig nog mest pÄ att den svÄr att fota!
Nja sÄ hi tec att den nyttjar mic Àr den inte. Man fÄr trycka takten pÄ "G" knappen. Sen piper den och blinkar i takt.Haha intressant koncept med bpm rÀknare.
Kan kÀnnas överflödigt med dagens dj-utrustning dÀr sÄnt sköter sig sjÀlv.
Fungerar den bra? Har den en inbyggd mic eller hur kÀnner den av musiken?
Familjefoto. Alla har olika fÀrg pÄ displayen.
Den kom ganska obemÀrkt i samband med 35 Ärs jubileumet och försvann lika snabbt.Bra fÀrgkombinationer pÄ alla dÀr!
Min favorit Àr nog den vita.
Den kom ganska obemÀrkt i samband med 35 Ärs jubileumet och försvann lika snabbt.
Kul med lite fÀrgvariation Àven om man ibland ifrÄgasÀtter hur vuxen man Àr
Nej det Àr en vanlig icke screwback. Gummit Àr matt och jÀkligt nice. VÀldigt skarp skÀrm ocksÄ. Finns en första tjing men du kan fÄ vara andraPÄ sÄ vis... Trist att Casio lÄter vissa snygga modeller ebba ut.
Ăr det en screwback? Ăr bandet/gummit matt?
Ăr det nĂ„n som har tjingat den ifall du tĂ€nker sĂ€lja?
Ăh, det Ă€r vĂ€l bĂ€ttre det Ă€n att vara lillgammal. Vi som gillar G-shocks Ă€r kanske mer ungdomliga Ă€n genomsnittet.
Nej det Àr en vanlig icke screwback. Gummit Àr matt och jÀkligt nice. VÀldigt skarp skÀrm ocksÄ. Finns en första tjing men du kan fÄ vara andra