Då får man äntligen posta här! Tack som f*n rent ut sagt för affären @Gentle_Giant !
En 300T Sharkhunter...eller...!?![Wink ;) ;)](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
En 300T Sharkhunter...eller...!?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Då får man äntligen posta här! Tack som f*n rent ut sagt för affären @Gentle_Giant !
En 300T Sharkhunter...eller...!?
![]()
Då får man äntligen posta här! Tack som f*n rent ut sagt för affären @Gentle_Giant !
En 300T Sharkhunter...eller...!?
![]()
Wow! Grattis. Megafin!
Man tackar! Fantastiskt nöjd hittillsVälkommen in i värmen!![]()
Mkt bra, Grattis!Då får man äntligen posta här! Tack som f*n rent ut sagt för affären @Gentle_Giant !
En 300T Sharkhunter...eller...!?
![]()
Riktigt bra!Då får man äntligen posta här! Tack som f*n rent ut sagt för affären @Gentle_Giant !
En 300T Sharkhunter...eller...!?
![]()
Grym! (Varför sålde jag?) Jag får ladda om och slå till på en ProfessionalSommarklocka nr2. Tusen tack @Kapten Baines![]()
Grattis, skönt att du väcker liv i tråden. Jag återkommer imorgon med ngt gammaltNu får även jag posta härEfter en kortare tids fundering så högg jag till slut @Gentle_Giant fina 300 Sub Pro, 50th anniversary.
Fantastiskt trevlig dykare. Den sitter otroligt skönt på handleden, länken är helt klart över förväntan.
![]()
Tack! ja nu ska jag hjälpa till att hålla tråden levandeGrattis, skönt att du väcker liv i tråden. Jag återkommer imorgon med ngt gammalt
Kul att du är intresserad av DoxaJag har sneglat halvintresserat på Doxa rätt länge men nu börjar det kanske bli dags. Efter att ha läst tråden behöver jag lite hjälp att hitta rätt.
Jag vill ha en som inte är för stor men 300T, 1000T och 1200T är väl alla runt 42 vilket fungerar. 45 är för stort. BOR-länk är ett krav. Sharkhunter går bort, jag har redan flera dykare med svart tavla. Tveksam till Professional som är snygg men jag tror att den skulle riskera att bli en semesterklocka eftersom jag har svårt att se mig bära en orange klocka på jobbet. Kanske om jag hittar en begagnad till bra pris. Jag skulle föredra en vridring med meter istället för fot men det är väl bara Caribbean som har det av de nytillverkade? Å andra sidan är 1200T Caribbean snygg och ett alternativ. Men det är ju 1200T Searambler också. Och den ljusblå men då blir det väl begagnat. Jubileumsmodellen 300T Searambler verkar dock finnas att köpa ny.
Och var köper man en? En ny 1200T verkar kosta 20 och en 300T 26 om moms tillkommer på priserna. Var hittar man begagnat? På Chrono24 finns inte mycket och priserna är för nära nypris.